Ünlü internet sitesi: "Türkiye'nin çeşme suyu güvenilir değil"

Ünlü internet sitesi: “Türkiye’nin çeşme suyu güvenilir değil”

Bilim insanları son yıllarda gezegende yaşanan kirlilik ile ilgili insanları ve devletleri uyarmaya devam ediyor. Gezegende yaşanan en büyük krizler arasında iklim değişikliği ve kirlilik yer alıyor. Küresel bir krizin pençesinde olduğumuz şu günlerde, hayatımızın en önemli parçası olan içme suyu da yaşanan sorunlardan doğrudan veya dolaylı yoldan etkilenmeye devam ediyor. Kirlenen su kaynakları insan sağlığını etkileyecek boyutlara ulaşıyor. Her geçen gün can sıkıcı yeni bir haber duymak insanların endişelerini arttırıyor. Suda yaşanan kirlenme, temizlik, yıkama, yemek veya doğrudan içmek amaçlı kullandığımız çeşme suyunu da tehdit eden unsurların başında geliyor. Çeşme suyu kirliliği ile ilgili gelen raporlar hiç iç açıcı değil. Dünyanın genelinde içme sularında yaşanan kirlenme, kullanım amacıyla verilen çeşme suyu için de alarm zillerinin çalması anlamına geliyor.

‘TÜRKİYE’DEKİ ÇEŞME SUYU GÜVENLİ DEĞİL’

İnternette özellikle yabancı ülkelerde son derece meşhur bir site var. iswatersafetodrink.in adlı bu internet sitesi, internet üzerinde su ile ilgili yapılan resmi analizleri derleyerek, bir ülkedeki içme suyu kalitesini ve güvenirliğini analiz ediyor.

Türkçe: “Genel olarak, Türkiye’de sular içmek için güvenli değil”

Sitenin Türkiye için yaptığı analize göre, Türkiye’deki sular içmek için son derece güvensiz. Bu da bizlerin daha önce belirttiği gibi, içme suyunun hiç bir şekilde güvenli olmadığı sonucuna götürüyor.

İLGİLİ HABER: İÇME SUYU GÜVENİLİR Mİ? TIKLA-OKU

PEKİ NE YAPMALI?

Durum ortada. Bilim insanları, konu üzerinde çalışmalar yapanlar veya bu çalışmaları takip edenler fark etmeksizin herkes biliyor ki, çeşme suları artık sizler için risk akıtıyor.

Kimi evlerde bu sorun hazır sularla çözülmeye çalışıyorlar. Ama gelin eğri oturup doğru konuşalım, biraz hafızanızı zorlarsanız, hazır suların bir çoğu daha önce ‘doğal kaynak suyu’ iddiası ile çıkmış, ardından yapılan araştırmalarda bir çoğunun arıtılmış şehir şebekesi suyu olduğu ortaya dökülmüştü. Bugün hazır sulardaki kapak rengi uygulaması da tam olarak bu aldatmacanın sonucu olarak başladı.

Gelin biz sizlere daha güvenilir, daha hesaplı ve sizi koruyacak bir yöntem iletelim; Su Arıtma Cihazı.

Belki bazılarımız Su Arıtma Cihazı teknolojisini sadece uzaktan duydu ve konuya mesafeli. Ama bu teknoloji, kirliliğin ve sorunların giderek arttığı bu günlerde sizler için en sağlıklı çözüm. Bunun nedeni ise bu teknolojinin suyu farklı aşamalarda süzerek, en temiz, en steril biçimde sizlere ulaştırması. Su arıtma cihazı ile birlikte çeşme suyunda bulunan bir çok mikroorganizma ve kirlenmenin getirdiği arsenik, cıva gibi maddeler kolayca süzülür.

WATER METROPOL SU ARITMA SİSTEMLERİ YANINIZDA

Her işin bir ehli olduğu gibi, suyun da ehli bulunuyor. Sudaki bu kirlenme oranını uzun zamandır yakından takip eden Water Metropol Su Arıtma Sistemleri, sizler için son teknolojiye uygun biçimde ürettiği ev tipi su arıtma cihazları ile hanelerinizde suyu güvenle içmenizi sağlıyor.

Bugün sizler de ev tipi su arıtma cihazı arıyorsanız, sizler için son kalite olarak üretilmiş, sızdırmaz ve uzun süre dayanıklı modelleri ile Water Metropol Su Arıtma Sistemleri sizi misafir etmeyi bekliyor.

Toptan su arıtma cihazı ihtiyaçlarınız başta olmak üzere, perakende yani tekil satışta da en avantajlı fiyatlar yine Water Metropol farkıyla sizlerle.

Bize şimdi ulaşmak ister misiniz?

Sabit numaramız: 0312-332-43-11
Cep telefonu hattımız: 0506-852-15-15

 

Bir cevap yazın