0542 321 50 39 - 0544 321 50 39 - 0545 321 50 39
info@watermetropol.com.tr

Su yumuşatma cihazı nedir? Ne işe yarar?

Su yumuşatma cihazı nedir? Ne işe yarar?

Son yıllarda su arıtma cihazları sadece evlerinize ulaşan suları değil, suyun kullanım alanlarında ihtiyaç duyulan steril suya ulaşmanız için hemen her alanda etkisini göstermeye başladı. Sanayi alanlarında, ticaret alanlarında, iş yerlerinde veya tarımda su arıtma cihazı türevleri kullanılıyor. Bunlardan biri de su yumuşatma cihazı. Hem ev tipi su arıtma cihazı, hem de sanayi tipi su arıtma cihazı olarak değerlendirebileceğimiz su yumuşatma cihazı nedir? sorusunun yanıtı farklı alanları ilgilendirmeye başladı.

Su yumuşatma cihazı bir çok alanda, binalarda, iş yerlerinde, fabrikalarda veya müstakil evlerde kullanılabilecek cihazların başında gelmektedir. Bu nedenle en çok kullanılan su arıtma cihazı türlerinin başında gelmektedir. Çalışma prensibi ise filtreleri cihazlardan farklıdır.

SU YUMUŞATMA CİHAZI NEDİR?

Su yumuşatma cihazı, filtreli diğer cihazlardan farklı olarak süzme işlemi değil, iyon değiştirme işlemi yaparlar. Normal su arıtma cihazları suyu farklı filtre işlemlerinden geçirirken, su yumuşatma cihazı suyun sertliğini iyon değiştirme yöntemi ile alarak, arıtma işlemini Ca ve Mg iyonlarını içeriğindeki reçineye bağlatarak yapar. Bu iyonlar reçineye yüklendiğinde sodyum iyonları da suya yüklenir ve ortaya arıtılmış bir su çıkar.

Su yumuşatma cihazı başta kirecin fazla olduğu, öyle ki bu kirecin boruları deldiği, hasar verdiği durumlar görülebilmektedir. Aslında bu cihaz önlemi henüz başından alır ve size sağlıklı bir su deneyimi sunma noktasında bir numaradır.

SU YUMUŞATMA CİHAZI NE İŞE YARAR?

Su yumuşatma cihazı temelde iyon değişimi ile suyu yumuşattıktan sonra size binanızın, evinizin veya iş yerinizin hemen her alanında sağlıklı su sunar. Üstelik marifetleri bununla da sınırlı değildir.

  • Suyu yumuşatarak cihazınızı korur.
  • Sudaki sertliğe neden olan maddeleri alarak cilt sağlığınızı korur.
  • İçme suyu olarak kullanacağınız suyu yumuşatarak mide ve bağırsak sağlığınızı korur.
  • Suyun lezzetini arttırır.
  • Sudaki tortuları alarak boruları korur.
  • Kireçlenmenin hem insan sağlığına, hem de cihazlara verdiği zararlardan sizleri korur.

SU YUMUŞATMA CİHAZI WATER METROPOL’DEN ALINIR!

Su yumuşatma cihazının ne kadar önemli olduğunu hep beraber anladık. Fakat bu cihazı almak kadar, nereden alacağımızı bilmek de önemlidir. Her işin bir ehli bulunmaktadır ve 20 yıllık tecrübesi ile su arıtma sistemlerinin ehli de Water Metropol firmasıdır.

Uzman ekibi, deneyimli kadrosu ve tecrübesi ile sektörün parlayan yıldızı Water Metropol şimdi size en uygun fiyatlarla gelmiş durumda.

Toptan su yumuşatma cihazı satışlarında Water Metropol müşterilerine özel yüzde 20 indirimi bugün sunuyor. Üstelik indirimden faydalanmak için tek yapmanız gereken 0506-852-15-15 numaralı telefonu aramanız.

Ayrıca ATB İş Merkezi C Blok D:47 Yenimahalle adresimize gelerek cihazları yakından inceleyebilir, uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Su yumuşatma cihazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonŞimdi Ara