Su Arıtma Sistemleri ihtiyacı her geçen gün artıyor

Su Arıtma Cihazı yüzyılın teknolojisi. Artan kurak dönemler ve su kirliliği su arıtma sistemlerine olan ihtiyacı da doğal olarak arttırıyor. Su Arıtma Sistemleri alırken tercih edeceğiniz firmanın olaya hakimiyeti, kalitesi, tecrübesi ve ürün çeşitliliği çok önemli.

Su kaynaklarının kirlenmesinin sadece kurak dönemlerle ilgisi yok. Endüstriyel atıklar, kanalizasyon sistemlerinde yaşanan hatalar, şehirlerin kalabalık olması ve su kaynaklarına yakın olması gibi sebepler de su kaynaklarını birebir etkileyen faktörler arasında. Sizler için içme suyunda bulunabilecek maddeleri sıraladığımızda, etkilerini okuyup siz de ‘su arıtma sistemleri gerekli’ diyeceksiniz.

SULARDAKİ KİMYASAL MADDELER

Su kaynaklarında olabilecek bazı zehirli kimyasalları inceleyecek olursak;

1-) ASBEST

Asbest doğada insan sağlığına en zararlı maddelerden biridir. Hava kirliliği ve su kirliliğinden doğrudan sorumludur. Bugün bir çok endüstriyel alanda kullanılan asbeste ait atıklar doğru filtre edilmediğinde insan sağlığına, özellikle akciğerinize doğrudan etki ederek sağlığınızı derinden etkiler. Bazı bilim çevrelerine göre asbest, akciğer kanserinin direkt sebepleri arasında da gösteriliyor.

Bazı sanayi bölgelerinde asbestin bilinçsizce kullanılması nedeniyle su kaynaklarına karışabildiği bilinmektedir. Özellikle kentsel dönüşüm bölgelerinde suya karışabildiği söyleniyor.

 

2) CIVA

İnsanlık tarihi kadar eski bir madde olan Cıva, hem havaya, hem suya, hem de toprağa etki edilen, zehirleyen kimyasal bir maddedir. Yine sanayide bolca kullanım alanı olan Cıva, kontrolsüz bir şekilde üretim sonrası doğaya salındığında akarsu, ırmak gibi yer üstü kullanım sularının yanı sıra yer altı kullanım sularımıza da karışmaktadır.

İnsanlar vücutlarında eser miktarda Cıva taşır. Fakat bu eser miktarın biraz üzeri zehirli ve öldürücüdür. Haliyle içme ve kullanma sularımıza karışan Cıva yüzde yüz zehirleyici ve öldürücüdür. Cıva deri sağlığımızı ve sinir sistemimizi etkileyerek önemli sağlık sorunlarına neden olmaktadır.

3) KÜKÜRT

Kükürt esasen insan sağlığına yararlı olabilecek bir maddedir. Fakat sanayi bölgelerinde bir çok farklı reaksiyona girebilmektedir. Örneğin kükürt hidrojen sülfür bileşiği oluşturabilmektedir. Hidrojen sülfür ise zehirli bir toksik bir gazdır.

Endüstriyel atıkların ve çöplerin suya karışması ile bu madde de sularımıza karışabilir.  Sulardan aldığımız kötü kokunun nedenlerinden biri de kükürt maddesidir ve son derece zehirleyicidir.

4) AMONYAK

Sudaki kötü kokuların nedenleri arasında Amonyak da bulunmaktadır. İnorganik su kirleticiler arasında bulunan Amonyak, yine sanayi atıklarının bilinçsizce suya veya toprağa karışması nedeniyle hayatımızı olumsuz etkileyen ve sağlığımızı bozan maddeler arasına dahil olmakta. Suya karışan amonyak maddesi son derece öldürücü olabilmektedir.

Amonyak sadece sanayi atıklarıyla gelmiyor. Kullandığımız deterjan ve temizlik ürünleri de amonyak içerikli. Haliyle şehir atıklarının da toprak ve suya bulaşması sağlığımızı olumsuz etkiliyor.

 

ALINAN TEDBİRLER YETERSİZ

Tema Vakfı’nın verilerine göre dünya genelinde 780 milyon insan içme, yıkama, kullanma gibi işlemler için doğrudan içme suyu hatlarından gelen şebeke suyunu kullanıyor. Bu da genel su oranının yüzde 0.1’i oranına tekabül ediyor. Yani su kaynakları hala yeterli.

Fakat yeterli olan su kaynakları insanlığın kullanımından değil, doğanın kirletilmesi nedeniyle her geçen gün yetersiz hale geliyor. Maalesef su kirliliği sorununa yeterince önem gösterilmiyor ve finansal kaynaklar aktarılmıyor. Dünyanın bir çok noktasında musluklara gelen kaynak için su arıtma sistemleri yetersiz.

Su arıtma sistemleri tam olarak bu noktada devreye giriyor. Bu kirlilikten kaçamıyoruz. Maalesef bu konuda endüstriyelleşen dünyada yeterince kaynak ve finansman ayrılmıyor ve musluğumuza kirli su gelmeye devam ediyor. Maalesef su sağlığı konusunda bilinçlenme yetersiz. Bu da sorunun her geçen gün büyümesine neden oluyor.

Su arıtma sistemleri sizler için musluklara gelen bu kirli suyu süzerek sağlığınıza yapacağı negatif etkileri yok ediyor. Böylece sizler hazır su, damacana gibi hem yorucu, hem de sağlıksız ürünler kullanmaktan kurtularak, evinize gelip, musluktan akan suyun sağlık akmasını izleyebilirsiniz. Bunun için sizlere bir firma önereceğiz. Water Metropol su arıtma sistemleri.

WATER METROPOL SU ARITMA SİSTEMLERİ YANINIZDA

Sudaki kirlilik sizi de endişelendiriyor mu? Gelin bu endişeyi bizim ürünlerimizle yok edin. Sudaki kirlilik analizini sürekli takip eden ve buna uygun çözümler üreten Water Metropol, birbirinden farklı ev tipi su arıtma cihazı, bina tipi su arıtma cihazı, arıtma duş başlığı, arıtma su sebili, sanayi tipi su arıtma cihazı gibi ürünler ile son teknolojiye uygun steril ve tatlı su imkanı sunuyor.

Su Arıtma Sistemleri seçeneklerimize baktığınızda;

  • Ev tipi su arıtma sistemleri
  • Sanayi tipi su arıtma sistemleri
  • Bina tipi su arıtma sistemleri
  • Kuyu suyu arıtma sistemleri
  • Arıtmalı başlıklar
  • Su arıtma sebilleri

METROPOL’E ULAŞMAK ÇOK KOLAY

Su Arıtma Sistemleri için sokak sokak, cadde cadde gezmenize gerek yok. Şimdi numaralarımıza ulaşarak

Şimdi bizlere ulaşmak için;

0506-852-15-15 numaralı telefonumuzdan veya 0506-852-15-15 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz. Ürünlerimiz sizler için avantajlı ve kaliteli bir şekilde, hızlıca, kutulu biçimde hazırlanacaktır.

Ayrıca toptan su arıtma cihazı ihtiyaçlarınızda sizlere anında indirim fırsatı da Water Metropol Su Arıtma Sistemleri farkıyla gelecek.

Bir cevap yazın