Su arıtma musluğu damlatıyorsa ne yapmalı? İşte çözüm önerileri

Su arıtma musluğu damlatıyorsa ne yapmalı? İşte çözüm önerileri

Su arıtma cihazı çağımızın temel gereksinimleri arasında yer alıyor. Artık bazı evlerde demirbaş ürünler arasında bile yazılmaya başlandı. Çeşmedeki suyu içemeyen vatandaşlar evlerine arıtma cihazı alıyor. Fakat aldıkları cihazlar zaman zaman sorun yaratabiliyor. Örneğin su arıtma cihazı ile birlikte gelen ve önemli bir aksan olan su arıtma musluğu arıza verebiliyor. Arızalar arasında ilk sırayı damlatması çekiyor. Peki su arıtma musluğu damlatıyorsa ne yapılmalı?

Su arıtma cihazı on yıllarca kolay ve sorunsuz kullanıma uygun şekilde üretiliyor. Fakat her teknolojik cihazda olduğu gibi bozulmalar da yaşanabiliyor. Su arıtma musluğu damlatması bu sorunların ilk sırasında. Normal şartlarda pek beklenmeyen bu durum maalesef bazı kalitesiz su arıtma cihazı firmaları yüzünden zaman zaman başa gelebilir durumlar arasında.

Su arıtma cihazı musluğu damlatıyorsa karşınıza çıkabilecek bir kaç ihtimal bulunuyor. Bu ihtimalleri sizler için derledik ve size en uygun çözüm önerileri sunduk.

SU ARITMA MUSLUĞUM DAMLATIYOR NE YAPMALIYIM?

Su arıtma cihazları normal şartlarda on yıllarca sorunsuz kullanım sunmalı. Fakat kul yapımı her cihaz gibi ufak sorunları oluşabiliyor. Su arıtma musluğu damlatması da bu sorunlardan biri.

Su arıtma cihazı musluğu damlatıyorsa çözüm önerilerimiz şu şekilde;

  • TAMİR ETMEK-ETTİRMEK

Eğer eliniz bu işlere yatkınsa kendiniz tamir etmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için salmastra değişimi yapmanız gerekiyor. Fakat işin bu kısmı hem el yatkınlığı, hem de konu hakkında bilgi sahibi olmak ister. Ayrıca cihazın hangi salmastra türünü kullandığını bilmelisiniz.

Bunlara rağmen değişim yapmak istiyorsanız elbette bu işlem için bir kaç aşama var. El veya pense ile açma-kapama kolu sökülüp, vidası çıkarılacak. İçindeki metal aksam salmastradır;

Bu salmastranın musluğunuza uygun olanını bulup değiştirerek, eğer sorun buradan kaynaklanıyorsa damlatmanın önüne geçebilirsiniz.

  • MUSLUK DEĞİŞİMİ İÇİN SERVİS ARAMAK

Parça değiştirmek bir yöntem evet. Fakat kendi yaptığınız veya yaptırdığınız parça değişimi her zaman dikiş tutmayabilir. Cihaz bir süre sonra aynı yerden aynı arızayı verebilir. Bu nedenle size bir su arıtma cihazı teknik servis arayıp değişimi daha çok öneriyoruz.

Bunun nedeni servis elemanlarının hem cihazı, hem de yedek parçayı tanımasıdır. Konuyu bilen kişiler sizlere daha çok yardımcı olabileceği gibi, yapılan değişim sonrası daha uzun ömürlü bir kullanım söz konusu olabilir.

ÇÖZÜM METROPOL SU ARITMA SİSTEMLERİ

Su arıtma musluğu değişimi için sizlere özel çözümler sunuyoruz. Bugün su arıtma cihazı teknik servis için Metropol’ü aradığınız an sizlere özel çözümlerimiz olacak.

Su arıtma musluğu değişiminde Metropol ürünlerini tercih ettiğinizde 10 yıl garanti de bugün sizler için geliyor.

Bize ulaşmanız son derece kolay. Hemen şimdi telefonunuzdan;

0506-852-15-15 numaralı telefonu arayıp size özel yeni yıl öncesi kampanyalarımızdan faydalanabilir, teknik servis ve değişim için talep oluşturabilirsiniz. Şimdi arayan herkese özel indirimler de cabası

Bir cevap yazın