Su arıtma cihazı temizliği nasıl yapılır?

Su arıtma cihazı temizliği nasıl yapılır?

Su arıtma cihazları sizin için suyunuzu temizliyor. Sağlığınıza zararlı maddeler, satın aldığınız su arıtma cihazı içerisindeki filtreler ve çeşitli malzemelerden geçerek en steril halde sizlere geliyor. Fakat bu cihazlar da zaman zaman bakım ve temizlik işleminden geçmek zorunda kalıyor. Evlerine bir su arıtma cihazı almış olan vatandaşlarımız bunu bir kaç yıl herhangi bir temizlik veya filtre değişimi yapmadan kullanabilir. Fakat hep aynı sağlıklı ve tatlı suyu içmek için su arıtma cihazı temizliği şart görünüyor.

İlk kez bir su arıtma cihazı almış olan vatandaşlarımız su arıtma cihazı temizliği nasıl yapılır? konusunu bilmiyor olabilir. Bu son derece normal. Cihaz içeriği ilk bakışta karmaşık gelebilir.

Cihaz içeriğini anlattığımız videomuz;

SU ARITMA CİHAZI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Su arıtma cihazı için temizlik işlemi filtre değişimi yaparak gerçekleştirilir. Cihazın içeriğinde bulunan ve suyu temizleyen bu filtre, zamanla yabancı maddeler ile dolmaya başlar. Yarı geçirgen olan filtreler, sağlığı yararlı elementleri size sunarken, zararlıları filtrede biriktirir.

Filtre değişimi genelde iki yılda bir yapılır. Fakat bina veya şebeke eskiyse bu işlem genelde her yıl yapılmalıdır.

Filtre değişimini Metropol Su Arıtma Sistemleri yedek parça satışı üzerinden alabileceğiniz gibi, ülkenin bir çok farklı noktasında var olan bayilerimizden de temin ederek, teknik servis aracılığı ile yaptırabilirsiniz.

METROPOL SU ARITMA SİSTEMLERİ YEDEK PARÇA SATIŞI VE FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

FİLTRE ALIRKEN EN KALİTELİSİNİ SEÇİN

Filtreler cihazların kalbidir. Su arıtma cihazı temizliği yapacaklar bu nedenle en kaliteli ve dayanıklı filtreyi seçmelidir. Başta LG olmak üzere bir çok farklı firma ile anlaşmalı olan Metropol Su Arıtma, ev tipi, sanayi tipi fark etmeksizin her cihaz türü için su arıtma cihazı filtresi sunmakta.

TOPTAN SU ARITMA CİHAZI FİLTRE SATIŞI

Toptan su arıtma cihazı çözümleri sunan Metropol firması, sizler için yedek parçada da aynı olanağı çok daha ucuza ve çok daha avantajlı biçimde sunmaya devam ediyor. Metropol su arıtma sistemleri farkıyla sizler için arayan herkese yüzde 20 indirim beraberinde sunuluyor.

 

Bir cevap yazın