Su arıtma cihazı tasarruf sağlar mı? Nasıl sağlıyor?

Su arıtma cihazı tasarruf sağlar mı? Nasıl sağlıyor?

Gelişen teknoloji bizim hem lehimize, hem de aleyhimize sonuçlar çıkarıyor. Giderek artan sanayileşme çevre sorunlarını beraberinde getiriyor. Bu da soluduğumuz havadan içtiğimiz suya kadar kirlenmeyi iliklerimize kadar hissetmemize neden oluyor. Hastalık oranlarının giderek arttığı günümüzde bunun bir numaralı sorumlusu içme suları. Zaten dünya genelindeki suyun sadece yüzde 3’ünü oluşturan ve tatlı su olarak bilinen içme suyu, son yıllarda sanayileşme ve atıklar nedeniyle yeterince temiz olamıyor. Bunu sanayiden uzak bir yerde su içerken de fark edersiniz. Doğallığını korumuş su kaynakları ile çeşmelerinize gelen su arasında büyük fark var.

Gelelim teknolojinin artısına. Elbette hayatımızı kolaylaştıran çözümler sunması. Sanayileşme ve bilinçsizliğin getirdiği kirliliği yine teknoloji çözebiliyor. Örneğin sudaki kirlenmenin çözümünü su arıtma cihazı. Su arıtma cihazı sizler için şehir şebekesine bulaşan zehirli ve zararlı maddeleri süzerek, son aşamada suyu da tatlandırarak, tadı ve kokusu hoş ve cezbedici bir su ortaya çıkarır.

SU ARITMA CİHAZI NASIL ÇALIŞIR?

Su arıtma cihazının bu faydalarını bir çok yerde duymuşsunuzdur. Peki su arıtma cihazı tasarruf sağlar mı? Sizlerle bu konuyu enine boyuna inceleyeceğiz.

SU ARITMA CİHAZI TASARRUF SAĞLAR MI?

Bu konuda net verilebilecek cevap ‘Evet’ olacak. Çünkü su arıtma cihazı teknolojisinin tasarruf sağladığı istatistiklerle ve rakamlarla kanıtlanmıştır.

Örneğin; evlerinizde kötü kokan ve tadı giderek kötüleşen sudan sıkıldınız ve hazır su almaya karar verdiniz. 1 litre hazır suyun firmalar tarafından üretilmesi için 17 litre su tüketilmektedir. Bu da doğamız için büyük bir problem. Zaten doğanın bilinçsizce kirletilmesi ve doğal kaynakların israfı nedeniyle musluk suyunu içemiyorken, içilebilir su bulmak için 17 kat zarar vermek daha da bilinçsiz bir hareket olacaktır. Oysa su arıtma cihazı zaten musluğunuza gelen suyu arıtma görevi gördüğü için sizlerin herhangi bir şekilde ek olarak ürün almanızı gerektirmeyeceği ve hazır suların üretimindeki su israfını durduracağı için, hem cebinizde, hem de doğada tasarruf sağlayacak.

Su Arıtma Cihazı’nın bir diğer tasarruf sağladığı alan ise suyun verimli kullanılması. Su kaynaklarının tükendiği biliniyor. Zaten sınırlı olan temiz suya erişim imkanı artık Afrika dışındaki ülkelerde de artıyor. Ülkemiz de giderek kurak dönemlere giriyor. Bu nedenle elimizdekini doğru kullanmak ve kıymetini bilmek çok önemli. Ev tipi su arıtma cihazı veya sanayi tipi su arıtma cihazı fark etmeksizin, su arıtma alanındaki her cihaz sizlere verimli su kullanımı sağlıyor.

Bir diğer dikkat çekilmesi gereken nokta arıtma duş başlığı. Bu ürün sadece sudaki klorun veya arseniğin arıtılmasında değil, yıkandığımız suyun miktarını da ayarlama işini yaparak, duş sırasında herhangi bir sorun yaşamaksızın anında su tasarrufu sağlıyorsunuz.

Yani özetle su arıtma cihazı tasarruflarını göz önüne alırsak;

  • Su tüketimini azaltarak su faturalarınızı düşürür
  • Az olan su kaynaklarını verimli kullanmanızı sağlar
  • Duşta su israfını azaltır
  • Plastik su şişeleme oranını düşürerek doğayı korur
  • Yine hazır su alımını azaltarak, üretimindeki israfı önler

Siz de hem doğayı, hem geleceğimizi, hem de cebinizi düşünüyorsanız, hemen şimdi bir su arıtma cihazı almak için Water Metropol Su Arıtma Sistemleri’ne gelin.

Telefon: 0312-332-43-11 veya 0506-852-15-15

www.watermetropol.com.tr

Bir cevap yazın