suyu arıtma

Su arıtma cihazı suyu arıtma işini nasıl yapıyor?

Su arıtma cihazı çağın teknolojisi. Her geçen gün kirlenen içme suyu insan sağlığını tehdit etmeye başladı. Ülkemizde özellikle son zamanlarda içme suyunda yaşanan problemler başta çocuklar olmak üzere bir çok vatandaşımızda sağlık problemlerinin oluşmasına yol açtı. Bunu vatandaşlarımız gözle görebiliyor. Hal böyle olunca sağlığını düşünenler bir su arıtma cihazı almak için harekete geçti bile. Peki bu su arıtma cihazı nasıl çalışıyor? Su arıtma işlemini nasıl yapıyor?


Su Arıtma Cihazı almak isteyenlerin doğal olarak en çok dikkat ettiği nokta su arıtım işleminin nasıl yapıldığı. İnsanlar evlerine alacakları, sularını içeceklerini, dolayısı ile sağlıklarını emanet edecekleri bir cihazın içeriğini bilmek istiyor. Bu da en doğal hakları. Sizler için bugün su arıtma cihazı ile ilgili ufak bilgiler vereceğiz.

Su arıtma cihazı gerçekten kompleks bir teknoloji. İçerisinden birbirinden farklı aşamaları barındıran teknolojiler var. Özellikle kapalı kasa dediğimiz sistem bir çokları için tam bir muamma. Ama estetik açıdan elbette en çok tercih edilen ev tipi su arıtma cihazı dediğimizde kapalı kasa su arıtma cihazı direkt olarak akıllara geliyor.

suyu arıtmaYanda örnek bir standart ve kapalı kasa su arıtma cihazını görebilirsiniz. Bu cihazın kapakları içinde suyu farklı aşamalardan geçirerek temizleyen filtreler bulunmaktadır. Bu cihazların bağlantısı kasaları üzerinden yapılır. Musluk suyu bu cihazın içerisine girer, temiz ve arıtılmış olarak çalışır.

Su arıtma cihazı işte bu şekilde görünür. Fakat biliyoruz, sadece göstermek yetmez. Bu cihazın çalışma prensibini anlamak, bu cihaza güvenmeniz için başlıca koşul. Çünkü hem bu cihazlara para vereceksiniz, hem de sağlığınızı emanet edeceksiniz.

 

 

SU ARITMA CİHAZI NASIL ÇALIŞIR?

Su arıtma cihazı ile ilgili çalışma prensibini farklı cihazlara göre farklı açıklamalarla anlatabiliriz. Fakat evlerinize alacağınız standart, kapalı kasa, ev tipi su arıtma cihazı ile ilgili konuşacak olursak;

  • Su cihaza girer. Girdikten sonra ters ozmos işlemine maruz bırakılır. Ters ozmos yapıda olmayan ev tipi su arıtma cihazı için bu işlem geçerli olmaz. Ters ozmos suya çok yüksek basınç vererek iyonlarına ayırmayı ifade eder.
  • Su ardından teker teker filtrelerden geçmeye başlar. Standart bir cihaz 5 aşamalı filtrelerden oluşur. Filtreler hakkında daha çok bilgi için TIKLAYINIZ
  • Her bir filtre suyu ayrı aşamalarda arıtır. Örneğin bir filtre sudaki büyük parçaları arıtırken, bir diğer filtre küçük parçaları arıtır.
  • Ardından su arıtma cihazı son aşamaya geçer. Son aşamada suyun tadı ve kokusu da ayarlanır.
  • Son olarak su arıtma cihazı musluğuna gelen su, sizin için tertemiz ve arıtılmış olarak, içmeye hazır halde sunulur.

TÜM AŞAMALARI AŞAĞIDAKİ VİDEODAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Elbette su arıtma cihazının türü değiştikçe arıtma işlemi de ufak farklılıklar gösterebiliyor. Az önce ifade ettiğimiz gibi kimi cihazı suyu arıtırken ters ozmos işlemini başta yapabiliyor, kimisi ise ters ozmos kullanmadan doğrudan filtrelere aktarım yapıyor. Burada işin uzmanları sizin ihtiyacınız olan su arıtma cihazı türünü iyi analiz etmeli.

Tüm bu bilgiler ışığında, Metropol Su Arıtma sizler için yeni bir kampanya başlattı. Toptan su arıtma cihazı satın almanız durumunda 2022 yılı öncesi yüzde 20 indirim fırsatı Metropol farkıyla sizlere sunuluyor. Bunun için yapmanız gereken 0506-852-15-15 numaralı telefonumuzu aramak.

suyu arıtma

 

Bir cevap yazın