Su arıtma cihazı satışları

Su arıtma cihazı satışları zirve yaptı!

Ülkemiz son günlerde büyük bir ekonomik dalgalanmadan geçiyor. Enflasyonun yükselmesi neticesinde zam gelmeyen ürün kalemi neredeyse kalmadı. Öyle ki musluk suyuna alternatif olarak düşünülen ürünlerden biri olan damacana su fiyatları da gün gün zamlandı. Hal böyle olunca su arıtma cihazı satışları zirve yaptı. İnsanlar, suyu hem sağlıklı hem de ucuz içme yolunu su arıtma cihazında buldu.

Memurlar’da yer alan habere göre insanlar son zamanlarda hem ucuz, hem sağlıklı su tüketimi için su arıtma cihazı satışı yapan yerlere büyü rağbet gösteriyor.

SU ARITMA CİHAZININ AVANTAJLARI

Habere göre insanlar bütçelerinden yıllık olarak 2 bin liraya kadar içme suyuna ayırmakta. Bu oran bölgelere göre değişim göstermekle birlikte böylesine büyük bir yükün altına girmek istemeyenler bir süredir damacana sulardan da uzak duruyor.

Su arıtma cihazı bu noktada devreye giriyor. Son zamanlarda artan pahalılıktan kaçanlar arıtma cihazına rağbet gösteriyor. Bunun sebeplerine baktığımızda;

  • Arıtma cihazı ile birlikte maliyet günlük 30-40 kuruşa düşüyor
  • Sürekli olarak hazır suya para vermektense bir kez cihaz alıp daha masrafsız su içmek mümkün oluyor
  • Plastik kullanımı azalınca hem doğa kirlenmiyor hem de masraflar düşüyor

Su arıtma cihazı tüm bu yükleri yok ediyor.

Su arıtma cihazı satışları

HAZIR SU SEKTÖRÜ KAN KAYBEDİYOR

Pandemi sürecinde kan kaybeden sektörlerin başını hazır su sektörü çekiyor. Üretim bir çok yerde neredeyse durma aşamasına gelmiş durumda. Dünyada plastik hammadde üretiminin azalması ile birlikte üretim sıkıntıları yaşanıyor. Bu da fiyatlara doğrudan yansımış halde.

Bu nedenle insanlar artık damacana su almak istemiyor. Şu an itibari ile kişi başına ambalajlı su tüketimi 2021 yılında 120 litreye geriledi. Bunun 2022 yılında 115 litre olacağı öngörülüyor.

Öte yandan damacana su fiyatları sadece 1 yılda yüzde 100 artış göstermiş durumda. Bu da insanların musluk suyu alternatiflerinden diğerini, yani su arıtma cihazını tercih etmesine neden olunca satışlarda patlama yaşanıyor.

3 MİLYON HANE SU ARITMA CİHAZI KULLANIYOR

2021 verilerine göre ülkemizdeki on milyonlarca hane içerisinde su arıtma cihazı kullananların sayısı 3 milyon kadar. Bu rakamın yakın zamanda gelecek artışlarla birlikte 4 milyona ulaşacağı söyleniyor. İnsanlar her geçen gün su arıtma cihazı ile daha yakından tanışıyor.

Bir cevap yazın