Günümüzde, başta büyükşehirler olmak üzere bir çok şehirde musluktan gelen su farklı çeşitlerde kimyasal veya biyolojik kirlilik unsuru içermekte. Sizi ve sağlığınızı tehdit eden bu su, büyük ve kalabalık şehirlerin şebeke suları için kaçınılmaz bir durum olmakta. Bu nedenle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde Toptan Su Arıtma Cihazı en çok aranan ürünler arasında. Peki su arıtma cihazı nedir? Su arıtma cihazı nasıl çalışır?

Su Arıtma Cihazı, evinizde musluklardan akan suyu temizleyen cihaza verilen isimdir. Bu cihaz, musluk suyunu farklı aşamalardan geçirerek, insan sağlığına ve biyolojisine hazır bir hale getirir. Musluklara takılan bu cihaz sizlere şehir şebekesi suyunu hazır ve içilebilir hale getirdiği gibi, bir çok cihaz eklediği ek özellikler ile suyun besleyiciliğini arttırmaktadır.

 

SU ARITMA CİHAZI FAYDALI MI? ZARARLI MI?

Günümüzde bazı kaynağı belirsiz yerlerde su arıtma cihazlarının sağlığa zararlı olabileceğine dair asılsız iddialar dolanmaktadır. Fakat aksine su arıtma cihazı ve bu cihazın içindeki filtreler, zararlı bakterileri ayrıştırıp, sizlere tamamen steril bir su sunmaktadır.

Günümüzde iyice gelişen teknolojisi ve iç dizaynı ile su arıtma cihazı zararları olmadığı gibi faydaları bulunmaktadır. Örneğin artık su arıtma cihazı içerisinde suya yararlı bakteriler ve çeşitli PH değerleri ekleyebilen sistemler bulunmaktadır. Bu sistemler sayesinde kişi gönül rahatlığı ile musluktan gelen suyu içebilmektedir.

su arıtma cihazı

 

  Su Arıtma Cihazı sistem örneği
 

 

SU ARITMA CİHAZI NASIL ÇALIŞIR?

Su arıtma cihazları aşamalı bir çalışma prensibine sahiptir. Ortalama bir su arıtma cihazı suyu içindeki parçalar ile birlikte şu aşamalardan geçirmektedir;

1. 5 mikron sediment filtresi

Bu filtre suyun karşılaştığı ilk filtredir. Şebekeden gelen ve musluklarınızdan akan su ilk olarak bu aşamada tutulur. Bu noktada tortu ve kimyasallar tutulur. Şebekeden gelen suyun ne kadar pis olduğunu ve aslında su arıtma cihazı almanın ne kadar gerekli olduğunu ara ara bu filtreyi kontrol ederek kendiniz de görebilirsiniz.

2. Aktif Karbon filtresi

Suyun geçtiği ikinci aşama olan bu filtre, suyun içindeki kloru ve kokuyu temizlemek ile görevlidir. Özellikle büyükşehirlerde karşımıza çıkan kireç sorunu bu aşamada çözülmektedir.

3. Karbon Filtre

Suyun sadece büyük filtrelerde değil, küçük hatta mikronluk filtrelerde temizlenmesi gereken, mikroskobik bazı bakterileri vardır. Mide sağlığına son derece zararlı olan bu bakteriler Karbon Filtreden geçer.

4. Su Membran Filtre

Su arıtma cihazı nasıl çalışır? sorusunda en kritik bölge Membran Filtre’dir. Burada suya basınç uygulanır ve suyun 3/1’lik bölümü bu aşamadan geçebilir. Suya esas sağlık ve esenlik katan aşama membran filtresi aşamasıdır.

5. Tatlandırıcı Filtre

Gelişen teknoloji ile birlikte artık vatandaşlar su arıtma cihazlarından sadece temiz su değil, tadı güzel su da istemektedir. İşte bu aşamada karşımıza tatlandırıcı filtre çıkmaktadır. Suyunuza tat katacak bu filtre ile birlikte temiz suyun anında tadı güzel su içmiş oluyorsunuz. Bu su ile çay, kahve yapmak, yemek yapmanın da tadı bir başka olmaktadır.

Metropol Su Arıtma ile tanışın

Piyasadaki en iyi su arıtma cihazları arasında Metropol Su Arıtma size bir su arıtma cihazında olması gereken her şeyin yanı sıra teknik destek ve yedek parça hizmeti de sunmaktadır. Piyasadaki tüm ürünlerin üstünde bir teknoloji ile üretilen Metropol Su Arıtma Cihazı, ülke genelinde verdiği hizmet ve müşteri memnuniyeti temelli yapısı ile şimdiye kadar duyduğunuz tüm cihazların üstünde bir ürün sunmaktadır.

Metropol Su Arıtma ülke genelinde hizmet veren farklı bayiliklere sahip. Size en yakın bayiyi öğrenmek, ürünler hakkında bilgi almak ve bizimle tanışmak için;

Telefon numaramız: 0506-852-15-15
e-Mail: info@metropolsuaritma.com

0 Ulaştığımız hane sayısı