You are currently viewing Su arıtma cihazı nasıl kullanılır? Su arıtma kullanımı ile ilgili bilinmesi gerekenler

Su arıtma cihazı nasıl kullanılır? Su arıtma kullanımı ile ilgili bilinmesi gerekenler

Su arıtma cihazı son yıllarda bir çok eve girmeye başladı. İnsanlar su arıtma cihazı satışı yapan yerlerden çeşitli özelliklerde cihazları alıyor. Ev tipi su arıtma cihazı başta olmak üzere bir çok insan toptan su arıtma cihazı alımı veya tek başına, perakende su arıtma cihazı alımı yapıyorlar. Bu cihazlar sayesinde insanlar evlerinde arıtılmış ve temiz su kullanımına kavuşabiliyorlar. Talep her geçen gün artıyor. Fakat su arıtma cihazı kullanımı ile ilgili bazı sorunlar da olmuyor değil. İnsanlar satın aldıkları cihazları zaman zaman kullanmayı bilmiyor. Peki su arıtma cihazı nasıl kullanılır?

SU ARITMA CİHAZI NASIL ÇALIŞIR?

Su arıtma cihazı en temel anlamda çeşmenize gelen suyu çeşitli yöntemler ile süzer. Süzülen bu suyun içerisinde sağlığa yararlı elementler kalır, zararlı olanlar filtreden geçemez. Böylece sizler de evlerinizdeki çeşme suyunu temiz olarak içebilirsiniz.

Bir su arıtma cihazının içeriğini oluşturan unsurları tek tek inceleyecek olursak,

1- Membran filtre 

Membran filtre arıtma cihazının en önemli parçasıdır filtresidir. O yüzden bu filtrenin en kaliteli olanı suyunuzun da kalitesini o kadar etkileyecektir. Temizlenmeyen suda ki maddeleri Membran filtre temizler. Yani bütün filtrelerden geçtikten sonra Membran’dan geçer ve cihazın kalbidir. Bu aşama suyun karşılaştığı ilk aşamadır ve bir su arıtma cihazı araştırması yaparken Membran Filtresi mutlaka bakmanız gereken yerlerin başında gelmektedir.

2- 5 Micron Filtre (Sediment Filtre )

Su ilk 5 micron Filtre içinden geçer. Bu filtre Membranı korur. Kaba pislikler ilk burada temizlenir. Bu filtre, musluk suyunda bulunabilecek kir, tortu, partikül gibi yabancı maddeleri tutar ve size gelen suya aktarımını engeller. 5 Micron Filtre sayesinde içeceğiniz veya içeceklerinize ekleyeceğiniz su yabancı maddelerden arınır. Böylece suyunuz daha güvenli ve steril bir hal alır.

3- Aktif karbon filtre

Aktif karbon filtre su arıtma cihazına giden suyun kireç gibi yabancı maddelleri tutar. Günümüzde özellikle büyükşehirlerde su arıtma cihazından geçmemiş sular kireç problemi yaratmakta ve bu bir çok kişinin mutfak eşyalarına zarar vermektedir.

4- Tatlandırıcı Filtre

İsminden de anlayacağınız gibi su arıtma cihazınıza giren suyun tatlı ve lezzetli çıkmasını sağlar. Bir su arıtma cihazı son olarak tatlandırıcı filtre ile suyunuzu hazırlar. Suda herhangi bir acıma, bozulma veya tat kaçması gibi durumların önüne tatlandırıcı filtre geçmektedir. Ayrıca PH değerini koruyarak sizlerin önüne sağlıklı su gelmesini sağlayan kısım Tatlandırıcı Filtre’dir.

SU ARITMA CİHAZI NASIL KULLANILIR?

Su arıtma cihazı çok basit bir kullanıma sahiptir. Ürün kurulumu yapıldıktan sonra kendi musluğunu açmanız yeterlidir. Kurulum sonrası uzun yıllar boyunca ürün sizlere temiz su vermeye devam edecektir. Eski çeşmenizden akan su ile su arıtma cihazı çeşmesinden akan suyu karşılaştırdığınızda zaten farkı siz de ilk dakikadan itibaren hissetmeye başlayacaksınız.

Su arıtma cihazı kullanımı noktasında bir kaç dikkat edilmesi gereken yön barındırır. Bunlar;

  • Şehir şebekenizdeki suyun kirliliğine göre cihaz içerisindeki filtre bir kaç yılda bir değişmelidir. Bu değişim işlemi çok kolay yapılır ve filtreler çok ucuzdur.
  • Sebili olan makinelerde kapasitesi kadar su doldurmalısınız. Bitince yeniden doldurabilirsiniz.
  • Temizliği kolaydır.
  • Ek masraf çıkarmaz.

Tüm bu yönlerden baktığımızda su arıtma cihazı kullanımı son derece basittir. Cihaz on yıllar boyunca sizlere herhangi bir sorun çıkarmadan çalışmaya devam eder.

SU ARITMA CİHAZININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Klasik, ev tipi bir su arıtma cihazı için konuşacak olursak cihaz sizlere inanılmaz avantajlar sağlar. Bunlar;

  • Su arıtma cihazı damacana veya hazır suya göre daha temiz su verdiği gibi uzun vadede daha ucuzdur. Cihaza bir kez para verir ve on yıllarca rahatça kullanırsınız.
  • Su arıtma içerisinden çıkan su en sağlıklı olandır. Bir çok bilim insanı bu suyun güvenle içilebileceğini belirtmiştir.
  • Bazı cihazlar ekstra mineralli su arıtma cihazı olarak üretilmiştir. Bu cihazlar sizlere suyun içerisindeki minerallere ek olarak sağlığa yararlı elementler sunar.
  • Arıtmalı su sizler için suyu en tatlı şekilde sunar. Suyun tadına doyarsınız.

Toptan su arıtma cihazı

TOPTAN SU ARITMA CİHAZI METROPOL’DE

Su arıtma cihazı almak isteyenlere müjdemiz var. Piyasanın en kaliteli firmalarının başında gelen Metropol Su Arıtma Sistemleri, toptan su arıtma cihazı satın almak isteyenlere bir müjde sunuyor. Hemen bugün toptan su arıtma siparişi verenlere tüm cihazlar etiket fiyatı üzerinden yüzde 20 indirimle sunuluyor.

Yapmanız gereken çok basit. Avantajlarımızdan yararlanmak için hemen şimdi;

0506-852-15-15 veya 0312-332-43-11 numaralı telefonumuzu arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın