Su arıtma cihazı kireci önler mi?

Su arıtma cihazı kireci önler mi?

Modern şehirlerde içme suyunda yaşanan en büyük problem kireç. Kireç nedeniyle bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi ev eşyalarında bozulmaların yaşandığını hem kendimizde, hem komşularımızda, hem de reklamlarda görüyoruz. İçme suyuna karışan kireç bir çok kişiyi tedirgin ediyor. Peki su arıtma cihazı kireci önler mi?

İÇME SUYUNDA NEDEN KİREÇ OLUR?

Su içerisindeki çeşitli elementler, sıcaklığı arttığı andan itibaren kireç oluşturmaya başlar. Bu nedenle evlerimizde çay-kahve demlerken dipteki kireç daha çok gözlemlenir. Temelde sıcak-soğuk dengesi bozulan su, içindeki elementlerin de çözülmesi ile kireç oluşturmaya başlar. Kimi uzmanlara göre bu sağlığa zararlıdır. Bazı uzmanlar ise bunun herhangi bir zararı olmadığına yönelik görüş bildirmiştir.

Fakat insan sağlığı elbette kimilerine göre değişmez. Sağlıklı bir su için içerisindeki kirecin arındırılması şarttır. Diğer türlü ihtimaller ile hareket etmek son derece riskli bir adım olacaktır. İşte bu yüzden sizlere bir kez daha su arıtma cihazı öneriyoruz.

SU ARITMA CİHAZI KİREÇ ÖNLEYİCİ Mİ?

Bulaşık ve çamaşır makinelerimiz için kireç önleyici kullanıyoruz. Peki mide sağlığımızın makine kadar önemi yok mu dersiniz? Elbette var. Bu kireci süzmenin çok kolay bir yolu var. Hemen şimdi bir su arıtma cihazı sipariş ederek sağlığınız için en iyi adımı atabilirsiniz.

Su arıtma cihazı kireci önler. İçerisinde bulunan filtreler tamamen arıtılmış su verene kadar suyun içerisindeki zararlı oluşumları tamamen yok eder. Sizler bu sayede musluğunuzu açtığınız andan itibaren en kaliteli, en sağlıklı suya erişirsiniz ve makinelerinizi bozan kireçten uzak durursunuz.

Makinenizi bu hale getiren kireç midenize de zarar verebilir.

DAİREYE Mİ BİNAYA MI TAKILMALI?

Bu konuda su arıtmacılar arasında bir ihtilaf bulunmaktadır. Kimi su arıtmacılar, cihazın binaya takıldığında, yani bina tipi su arıtma cihazı alındığında kireci daha çok önleyeceğini konuşurken, kimileri ev tipi su arıtma cihazı almanın çok daha etkili olacağı yönünde görüş bildiriyor.

Bu noktada bizim görüşümüz ‘hiç fark etmeyeceği’ yönünde. Binaların vana girişlerine bina tipi su arıtma cihazı takmak ile, evinize doğrudan su arıtma cihazı taktırmak arasında çok bir fark yok. Bina tipi su arıtma cihazları tek tek almaktan daha ucuza gelebileceği gibi, artık binanın ortak kullanımında olduğu için sorunlarda da ortak hareket etme şansı verebilir.

Fakat kireç sorununa karşı binaya taktırmak ile daireye taktırmak arasında bir fark bulunmaktadır.

ÇAY OCAKLARININ DA İHTİYACI VAR!

Kahvehaneler, kıraathaneler ve çay ocakları da suyun bolca kullanıldığı, her gün yüzlerce bardak çay-kahve satılan yerlerin başında geliyor. Buralarda da musluktan gelen kireç hem demlikleri, hem bardakları mahvediyor. Bu nedenle çay ocakları, kahvehane ve kıraathane gibi yerlerin de kireç karşısında bir numaralı çözümü su arıtma gibi görünüyor.

SUDAKİ KİRECİ TEMİZLEMEK FAYDALI MI?

Kimi sosyal medya sitelerinde veya adına ‘haber bülteni’ ismini vermiş sitelerde kireçlerin sağlığa bir zararı olmadığına dair bir görüş bildirmekle kalmayıp, üstüne sudaki kirecin temizlenmesinin yanlış olduğuna dair görüş bildiriyor.

İnsan sağlığı ile kolayca oynayabilen bu kişilerin yazdığının aksine, sudaki kireç temizlenmelidir. Makineleri bile mahvettiği bilinen bu cihazın midenize girmesi öngörülemez sonuçlar doğurabilmektedir.

Bu nedenle doğrudan doğruya kireç sağlığa etki etmez demek çok yanlış bir tavırdır.

KİREÇ İÇİN HANGİ SU ARITMA CİHAZI ALINMALI?

Günümüzde firmaların elinde bir çok farklı su arıtma cihazı modeli mevcut. Her biri farklı yapıda ve işlevlerde olan bu cihazlar içerisinden hemen hepsi, ev tipi su arıtma cihazı olduğu sürece kireci önlemek için bir numaralı başvuru kaynağınızdır.

Bu nedenle ürünlerimiz arasından gerek pompalı, gerek pompasız su arıtma cihazlarından birini seçerek sizlere sağlayacağı avantajlardan faydalanmanız mümkündür.

EN YÜKSEK MEMNUNİYET METROPOL’DE

Piyasanın en kaliteli firmalarının başında gelen Metropol Su Arıtma Sistemleri kireç önleyici su arıtma cihazı ihtiyaçlarınız için yeni çözümler sunuyor. Birbirinden farklı ürünleri bugünden itibaren satışa çıkan Metropol, kireç sorunu yaşanan evlerde veya binalarda, ev tipi su arıtma cihazı veya bina tipi su arıtma cihazı çözümleri ile karşınıza çıkıyor.

BİZE ULAŞMAK İÇİN: 0506-852-15-15 numaralı telefonu aramanız yeterli.

Bir cevap yazın