0542 321 50 39 - 0544 321 50 39 - 0545 321 50 39
info@watermetropol.com.tr

Su Arıtma Cihazı kalitesi nasıl anlaşılır?

Su Arıtma Cihazı kalitesi

Su Arıtma Cihazı almak çok değerli bir karar. Suyun sağlığı kendi sağlığınız demek. Fakat sadece sağlıklı ve uzun ömürlü bir cihaz satın almak istiyorsanız kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken noktaları kaçırdığınız an kötü bir deneyim yaşayabilirsiniz. Su Arıtma Cihazı kalitesi için araştırmanız gereken noktaları derledik.

KALİTELİ SU ARITMA CİHAZI İÇİN:05541565381

Su arıtma teknolojileri hayatımıza girdikçe artan talebe göre oldukça fazla marka ve model de piyasada yerini almıştır. Bu kadar çok seçenek arasında, en kaliteli su arıtma cihazı hangisidir ve su arıtma aygıtı iyi mi seçilir soruları da normal olarak gündeme gelecektir. Bu sorulara en doğru cevabı verebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Su Arıtma Cihazı alırken nelere bakmalıyım?

Su Arıtma cihazı Alırken nelere dikkat etmeliyim? Piyasada bulunan çok sayıda su arıtma sistemi sizleri evinizde, işinizde veya öteki alanlarda kullanmak için alacağınız su arıtma sistemi konusunda kararsız bırakıyor olabilir. İçilen suyun sağlıklı olması isteniyorsa en kaliteli su arıtma cihazı için şu hususlara dikkat edilmelidir: Su arıtma satın alırken öncelikle aletin kaç filtre aşamasına sahip olduğu, Kasasının açık mı kapalı mı olduğu, Pompalı mı pompasız mı olduğuna dikkat etmek gerekir. Bunlar dışında; su arıtma sisteminizin reverse osmosis olup olmadığına dikkat ediniz. RO su arıtma sistemlerinde ağır metaller, kimyasallar ve diğer tüm zararlı maddeler sudan arıtılır. Bu arıtıcılarda ters ozmoz sistemi kullanılır. Bu sistem ile RO membranından yalnızca su molekülleri geçer ve diğer zararlı maddeler geçemez. O yüzden su arıtma sistemi istiyorsanız RO sisteme haiz bir su arıtma sistemi almanız tavsiye edilir. Bir diğer özellik ultra filtreleme özelliğidir. Bu özelliğe sahip cihazlar suyu arındıran bir ultrafilasyon membranı bulundurur. Bu filtre de aynen RO membranjnda olduğu şeklinde suya kimyasal maddelerin geçmesine izin vermez. şundan dolayı su arıtma sistemine haiz olmak istiyorsanız UF sistemine haiz olup olmadığına da dikkat ediniz. Yaşamış olduğunız yerde elektrik ve su kesintileri fazlaysa alacağınız su arıtma sisteminin depolama alanının fazla olması da yararınıza olacaktır.

Su Arıtma cihazı ne avantajlar sağalar?

Su arıtma cihazları damacana ile alınan içme sularına ya da musluk sularına kıyasla birçok avantaj barındırmaktadır. Bunlardan bazıları şöyledir:

Su arıtma cihazları musluk suyunu temizleyerek sağlıklı içme suyu elde eder. Böylece musluk suyuna kıyasla zararlı bakteri içermeyen suyu kullanmış olursunuz.
Doğrudan musluk suyunu arındırarak size sunduğu için uzun süre plastik damacanalara kıyasla çok daha sıhhatlidir. Zira damacanadaki sular uzun süre plastik şişelerde durup sağlığa zararlı neticeler doğurmaya elverişli hal almaktadır.
Su arıtma cihazları tezgah altına yerleştirileceği için çok azca bir yer kaplamakta ve yerden tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ayrıca damacananın verdiği kötü görünüm de böylece olmamaktadır.
Damacanalardaki sular her şeyden arıtıldığı için damacana suyunda mineral bulmak neredeyse imkansızdır. Su arıtma cihazları ise çağıl üretim teknolojisini kullanarak sudaki kloru tamamen kaldırıp suyun mineralini korumaktadır. Hem de sular yüksek ph seviyesine de sahip olmaktadır.
Damacanalarda suyun içine konulduğu kap suya kötü bir plastik tadı ve kokusu vermektedir fakat su arıtma sistemleri ile böyle bir problem yaşamayacaksınız.
Su arıtma cihazları içindeki ön filtre özelliği ile mineralleri yok etmeden sizlere sağlıklı ve ph değeri yüksek bir su sağlanmış olur. Birçok farklı filtreden geçerek sudaki kloru da tamamen kaldırmaktadır.
En kaliteli su arıtma cihazı satın aldığınızdan kararlı olmak için belirttiğimiz hususlara dikkat edip; ürünün teknik özelliklerini iyi araştırmanızı öneririz.

Metropol Su Arıtma olarak size kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sunarak, herkesin sağlıklı su ihtiyacınız karşılamak için çalışmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonŞimdi Ara