Su Arıtma Cihazı donar mı?

Su Arıtma Cihazı donar mı? Donarsa ne olur?

Kış mevsimi geldi. Bir çok il ve ilçe merkezinde havalar soğumaya başladı. Kış mevsiminde başta iç ve doğu bölgelerimiz olmak üzere bir çok yerde geceleri don vakaları görülüyor. Hava sıcaklıkları sıfır derecenin altına düşünce söz konusu olan bu vaka nedeniyle başta balkonlarında su arıtma cihazı olanlar olmak üzere bir çok kişi su arıtma cihazı donar mı? sorusuna yanıt arıyor. Su Arıtma Cihazı donarsa ne yapmak gerekir?

SU ARITMA CİHAZI DONAR MI? ÇARESİ NE?

Su Arıtma Cihazı, musluğunuzdan akan, herhangi bir şekilde arıtılmadığı için kirli diye nitelendirdiğimiz suyu arıtan cihazdır. Dolayısı ile içinde su barındırır.

Su 0 dereceden düşük sıcaklıklarda donmaya başlar. Sıfır derecenin altı ise riskin arttığı yerdir. Özellikle kış mevsiminde bir çok doğu ve iç bölge illerimizde bu risk büyüktür.

Eğer mutfağınızda yer olmadığı için balkona su arıtma cihazı koyduysanız içeri alma şansınız varsa alın. Bina tipi su arıtma cihazı varsa çevresini sıkıca sarın.

Bazı köylerde korumalı pencere sistemi yok ve su arıtma cihazının olduğu yerler dondurucu soğuklara maruz kalabiliyor. Elbette bu da bir donma riski yaratır.

Eğer herhangi bir şekilde içeri alma veya koruma şansınız yoksa, bu noktada verebileceğimiz en iyi tavsiye, su arıtma cihazının musluğunu hafif açık bırakmanız olacaktır. Suyun akışı az da olsa devam ederse donma riskinin de önüne geçilebilir.

Köy evindeyseniz ocağı su arıtma cihazının olduğu yerde yakarak da riski minimize edebilirsiniz.

SU ARITMA CİHAZINIZ DONDUYSA…

Eğer bu önlemleri almakta geç kaldıysanız ve donmasına engel olamadıysanız, su arıtma cihazı teknik servis çağırmak zorunda kalabilirsiniz. Artık filtrelerin ve yedek parçaların değişimi şart hale gelir. Bunu da size en yakın su arıtma cihazı teknik servisi ile yapabilirsiniz.

Arıtma Cihazı teknik servis ihtiyaçlarınız için Metropol Su Arıtma olarak yanınızdayız. Her türlü yedek parça, filtre ve tamir ihtiyaçlarınız için bir telefon yeterli.

0506-852-15-15 numaralı telefondan Türkiye’nin neresinde olursanız olun, hangi cihazı kullanıyorsanız kullanın bize ulaşmanız mümkündür. Bir telefonunuz ile anında size yardıma koşuyoruz.

Bir cevap yazın