Şanlıurfa'da su kirliliği ispatı! Hacıhıdır Barajı

Şanlıurfa’da su kirliliği ispatı! Hacıhıdır Barajı

Ülkemizde su kirliliği sorunundan etkilenmeyen yer kalmadı. Azalan yağışlar, değişen mevsimler derken üstüne şehirleşme ve sanayileşme gibi sorunlar eklenince su kirliliği kaçınılmaz ve hiç bir bölgemiz bundan muaf olamıyor. Son olarak Şanlıurfa’da su kirliliği sorunu tescillendi. Şanlıurfa’nın su kaynaklarından olan Hacıhıdır Barajı Gölü içerisinde toplu balık ölümleri başladı. Bu da suyun kirlendiğinin doğrudan ispatı.

Siverek ilçesinde, Hacıhıdır Köyü’ne bağlı olan Hacıhıdır Barajı’nı görenler şoka uğradı. Baraj gölündeki balık ölümleri köylüler ve çevre çalışanları tarafından fark edildi. Siverek Kaymakamlığı ile Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü hemen harekete geçti.

Şanlıurfa Su Kirliliği

Siverek Belediyesi çevre mühendisi Şükrü Karaca, bölgede yağış olmaması nedeniyle kuraklık yaşandığını, barajdaki su seviyesinin çok düştüğünü, bu yüzden de balıkların dar bir alanda sıkıştığını belirtti. Konu ile ilgili açıklamasında Karaca;

“Durum böyle olunca su içerisindeki oksijen miktarı azaldı ya da bitme seviyesine geldi. Yaşanan toplu balık ölümlerinin oksijen seviyesinin yetersizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Çözüm Su Arıtma Cihazı

Su kaynaklarının nasıl kirlendiği görülüyor. Kurak mevsimler devam ettikçe her ilimiz gibi Şanlıurfa da bundan doğrudan etkilenecek. Çözüm ise Şanlıurfa Su Arıtma Cihazı. Bu cihazlar sizin için sudaki kirliliği arıtıp, sizlere tertemiz, her türlü kimyasal ve inorganik içerikten arınmış su sunar.

Böylesine bir ortamda içme sularının da kirlenmiyor olması beklenemez. Bu kadar büyük şehirlerimizde ise belediyelerin kurduğu arıtım sistemleri yeterli olamaz. Hal böyle olunca evlerinize alacağınız bir su arıtma cihazı artık bir ihtiyaç değil, zorunluluk haline gelmiştir.

Sizler de evlerinizde bir su arıtma cihazı bulundurmak ve suyu sağlıklı içmek istiyorsanız, Şanlıurfa’nın neresinde olursanız olun;

0506-852-15-15 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Şanlıurfa’da hizmet verdiğimiz yerler;

Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Halfeti, Harran, Hilvan, Siverek, Suruç ve Viranşehir

Bir cevap yazın