PH değeri nedir

Ph Değeri Nedir? Su Arıtma Cihazlarındaki Ph Oranı Kaç Olmalıdır?

Sağlıklı su deyince aklımıza gelen ilk maddelerden Ph değeridir. Peki bu ph değeri ne anlama gelmektedir? Su arıtma cihazları ph değerini etkiler mi? Bu makalemizde Ph değerinin önemini sizlere anlatıyoruz.

Ph değeri, bir sıvı çözeltisinin asidik mi yoksa bazik mi olduğunu ölçen bir birimdir. Sadece su için geçerli olmayan bu değer birçok sıvı çözeltisinin ayrıştırılmasında kullanılır. Su hem asidik hem de bazik bir yapıya sahiptir. Avrupa Birliği Sağlık Örgütü tarafından Uzmanlar ile belirlenen değerler üzerinden bahsedersek su 0 ile 6.9 ph değeri asidik olarak, 7.1 ile 14 bazik özellikli olarak belirlenmiştir. 7 Ph değeri ise nötr olarak ifade edilmektedir. Saf su derecesi 7 olarak belirlenmiştir.

Peki bizim için sağlıklı olan Ph değer aralığı nedir?

Suyun asidik bir yapısı olması içeriğinde karbondioksit oranın diğer maddelere göre daha fazla olmasına eşittir. Bu doğrultuda tüketeceğimiz suyun Alkali yani mineral ve vitamin açısından zengin bir su birleşeninden oluşması gerekir. Eğer suyun içinde fazladan potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller olursa suyun asidik dengesinde düşüş olur. İşte tam bu seviyedeki su oranı bizler için en sağlıklı ve verimli suya eşittir.

Suyun içimi nasıl olmalıdır?

Ph değerinin önemine dikkat ettik, peki sertlik derecesi? Sertlik derecesi de ph değeri kadar önemli bir nedendir. Çünkü sertlik derecesinin değişeni magnezyum ve potasyum mineralleridir. Eğer bir su fazla mineral içerirse o suyun tadı diğer sulara göre sert ve keskin bir tat bırakır. Her ne kadar bizler bu suyun tadını sevmesek de vücudumuz için gerekli olan su bileşeni keskin tatlı sularda bulunur. Türkiyede doğal kaynaklarda ve evimizin musluklarından gelen sularda maalesef ki bu verimliliğe ulaşılmaz. Bu nedenle bir su arıtma cihazı ihtiyacı doğal olarak doğar.

Su arıtma sistemi Ph değerini etkiler mi?

Bir önceki paragrafta belirttiğimiz gibi Türkiyede ulaşılan su kaynaklarının ph değerleri vücudumuz için yeteri kadar vitamin ve minerali destekleyemiyor. Bunun ile birlikte minerali düşük olan suların tüketimi bizlerin sağlığı için büyük tehdit oluşturmakta. Bunu önüne geçebilmenin en kolay ve en cep dostu yolu kaliteli bir su arıtma sistemine sahip olmaktır. Metropol Su Arıtma Cihazları sayesinde size kaliteli bir hizmeti ve aynı zamanda NSF sertifikalı güvenilir su artıma cihazlarını kapı kapı gezmeden sizlere sunuyoruz. Sizde cihazlarımız hakkında bilgi almak için 0506 852 15 15 numaradan ulaşabilirsiniz.

Metropol Su Arıtma Cihazı Teknik Servis

20 yıla yakın sektör tecrübemiz ile Metropol Bayimizden su arıtma cihazları hakkında telefon destek, whatsapp üzerinden ürün
bilgilendirmesi ve mesai saatleri içerisinde evinize ve iş yerinize gelen
alanında uzman teknik destek elemanlarımız ile size kaliteli hizmet sunuyoruz.

SERVİS HİZMETİMİZİNDEN FAYDALANMAK İÇİN;

0506-852-15-15

Bir cevap yazın