Membran filtre ömrü ne kadar sürüyor? En uzun ömürlüsü hangisi?

Membran filtre ömrü ne kadar sürüyor? En uzun ömürlüsü hangisi?

Bir su arıtma cihazı bir çok parçadan oluşur. Her bir parçası size sağlıklı su sunmak için özel çalışır. Fakat bir arıtma cihazı içeriğindeki en önemli parçayı sorarsanız kesinlikle ‘Membran Filtre’ diyebiliriz. Membran Filtre yarı geçirgen yapısı ve sağlam çeperi ile su arıtma cihazındaki en büyük yükü sırtlanan Membran Filtre bir kullanım ömrüne sahip. Bunun nedeni bu parçanın süzgeç görevi yapıp, suda kirlilik oluşturan parçaları süzmesidir. Peki Membran Filtre’nin ömrü ne kadar? En uzun ömürlü ve en iyi Membran Filtre hangisi?

Membran Filtre sizin için suyu içilebilir hale getirir. Fakat bir kullanım ömrüne sahiptir. Kullanım ömrü iyi bilinmeyen veya aşılan Membran Filtre yeterince süzme işlemi yapamayacağı için ilk aldığınız güne göre daha kirli bir su çıkarır. Sizler zaten bunu zamanla suyun tekrar pis kokmaya, tatsız olmaya başlamasından anlayabilirsiniz.

Aslında cihaz içerisindeki tüm filtrelerin zaman zaman değişmesi lazım. Fakat Membran Filtre standartların biraz daha dışında.

MEMBRAN FİLTRE ÖMRÜ NE KADAR?

Cihaz içerisindeki her filtre zamanla değişmelidir. Membran Filtre diğerlerine göre daha uzun süre dayansa da, 2 yıla kadar kullanım ömrüne sahiptir.

Burada aslında önemli olan sizin evinize gelen, yani musluğunuzdan akan suyun yapısıdır. Membran gibi önemli bir filtrenin değişim süresi, musluğunuzdan akan suyun ne kadar kirli olduğuna göre değişim göstermektedir. Bazı il-ilçelerimizde Membran’ın yılda bir dahi değişmesi gerekebilir.

Eğer bu konuda fikir almak istiyorsanız hemen şimdi 0312-332-43-11 numaralı telefonu arayıp, hem membran filtre değişimi hakkında, hem de cihazınızdaki membranın ne sıklıkta değişmesi gerektiği hakkında fikir alabilirsiniz.

EN UZUN ÖMÜRLÜ MEMBRAN FİLTRE HANGİ MARKA?

Membran Filtre ömrünü etkileyen tek faktör içme suyu kalitesi veya yapısı değildir. Filtrenin markası, filtreyi satan firmanın markası da bu noktada en önemli faktörlerden biridir. Günümüzde neredeyse her köşe başında bir su arıtma cihazı firması görmek mümkün. Elbette hemen hepsi en iyi arıtma cihazının kendisi olduğu iddiasına sahip.

Fakat gerçek böyle değil. Bir firmanın size ne sunabildiği çok önemli. Teknolojik bir cihaz iyi bilgi ve birikim ister.

Membran Filtre ömrü deyince de akıllara bu gerçek gelmeli. Firma, bulunduğunuz il veya ilçeye göre en uzun süre dayanabilecek filtreyi cihazın içerisine koymak zorundadır. Keza Membran Filtre satın almak için firma ile görüştüğünüzde size en uygun seçenek sunulmalı.

En uzun ömürlü Membran markaları ise Water Metropol bünyesinde satılmaktadır. En çok talep gören ve belki de piyasanın en kalitelileri diyebileceğimiz markalarımıza baktığımızda;

  • LG Membran Filtre
  • Vontron Membran Filtre
  • Filmtec Membran Filtre
  • Ecosoft Membran Filtre

Bu 4’ü ürünlerimiz arasında en çok öne çıkanlardır. Bunun dışında farklı modeller yine Metropol Su Arıtma Sistemleri içerisinde bulunmakta ve sizlere sunulmaktadır.

EN İYİ MEMBRAN FİLTRE TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞ

Membran Filtre konusunda vereceğimiz bilgilere ek olarak, sizlerin bu ürünleri alırken günümüz ekonomik şartlarında cebinizi de düşünmek zorunda olduğunuzu biliyoruz.

Bu nedenle size en uygun ve en iyi membran filtre seçenekleri ile gelmiş bulunmaktayız. Toptan membran filtre satışlarımızda en uygun fiyatları yeni yıl öncesi sizlere sunuyoruz.

Perakende membran filtre satışımız için suaritmacihazi.gen.tr web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Eğer toptan almak istiyorsanız: 0506-852-15-15 numaralı telefonumuzu aramanız da yeterlidir.

Bir cevap yazın