Kocaeli'de su kirliliği

Kocaeli’de su kirliliği: Deniz anası bastı!

Su kirliliği ülkemizin hemen her yerini tehdit ediyor. Gerek içme suyu kaynakları, gerek denizlerimiz büyük oranda çevre kirliliği sorunlarından etkileniyor. İklim değişikliğinin etkisini iyice hissettirmesi ile cennet vatanımızda kirlenme gözle görülür bir hale gelmeye başladı. Bu sorunlardan bir yenisi bugün Kocaeli’de, İzmit Körfezi’nde yaşandı. Kocaeli’nin körfeze bakan bazı yerlerinde deniz anası baskınları görüldü.

Karamürsel ve Gölcük sahillerinde sabah saatlerinde deniz analarının sahili bastığı görüldü. Geçtiğimiz yıllarda denizin içlerinde görülen deniz anaları, Kocaeli’de yaşanan su kirliliği etkisi ile sahillere kadar geldi.

Vatandaşlar sahili basan deniz analarını dikkatle incelerken, bazı vatandaşların fotoğraf çektiği görüldü.

KOCAELİ’DE SU KİRLİLİĞİ ALARM VERİYOR

Ülkemizin bir çok noktasında olduğu gibi Kocaeli’de su kirliliği hat safhada. Yaşanan kirlilik sadece denizlerle kalmıyor. Su kaynaklarının birbirine bağlı olduğunu düşünürsek yaşanan kirliliğin içme suyuna etki etmeyeceğini düşünmek mümkün değil.

Marmara’nın bir çok noktasında yaşanan kirlilik artık vatandaşların hayatını doğrudan etkiliyor. Kocaeli de buna dahil.

KOCAELİ’DE ÇÖZÜM SU ARITMA CİHAZI

Denizlerin nasıl kirlendiğini görüyoruz. İçme suyunun da bundan bağımsız olması mümkün değil. Denizde yaşanan kirliliğin büyük kısmı nehirler başta olmak üzere su kaynaklarının kirlenmesi ve bunun denize karışması ile oluyor.

Dediğimiz gibi tüm su kaynakları birbirine bağlı durumda. Hal böyle olunca şehir şebekesine gönderilen suyun da temiz kalması beklenemiyor.

Bu nedenle sizlere Kocaeli’de su arıtma cihazı almanız tavsiyemizdir. Suyun aşırı kirlendiği bu günlerde hem kendinizin, hem sevdiklerinizin sağlığı için arıtılmış su içmeniz elzem görünüyor.

Kocaeli’de su arıtma cihazı siparişleriniz için: 0506-852-15-15 numaralı telefonumuzu arayarak toptan su arıtma cihazı veya bireysel su arıtma cihazı siparişi vermeniz mümkün.

Bir cevap yazın