Kaç aşamalı su arıtma

Kaç aşamalı su arıtma cihazı alınmalı?

Su Arıtma Cihazı alanların sayısı son günlerde giderek artıyor. Musluk suyunun tadından ve kokusundan şikayetçi olup, hazır suları pahalı bulanlar artık su arıtma cihazı almaya başlıyor. Toptan su arıtma cihazı veya perakende su arıtma cihazı fark etmeksizin, bu teknoloji ile ilk kez tanışanlar ‘aşama’ kelimesini duyuyor. Su arıtma cihazları çeşitli aşamalara sahip. Bu aşamalar modellere göre değişiyor. Peki kaç aşamalı su arıtma cihazı alınmalı?

SU ARITMA CİHAZINDA AŞAMA NEDİR?

Bir su arıtma cihazı filtrelerden oluşur. Temel olarak cihazların mantığı çeşitli filtrelerin bir araya getirilip, üzerine ‘kasa’, ‘tank’, ‘musluk’ gibi parçaların eklenmesidir. İlk olarak ters ozmos işleminden geçerek ayrışan su bu filtrelerden geçip, buralarda temiz su çıkana kadar filtre edilir.

İşte bu işlemin kaç kez yapılacağı ‘aşama’ ile belirlenir. Suyun arıtımdan geçtiği her filtre bir aşamadır.

SU ARITMA CİHAZI KAÇ AŞAMALI OLMALI?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, bir su arıtma cihazı en az 5 aşamadan oluşmalı. 5 aşamadan düşük su arıtma cihazı hiç bir yerde üretilmez ki zaten 5 aşamadan aşağı arıtım işlemi yapılamaz, yani temiz su elde edilemez.

Metropol su arıtma olarak biz sizlere 5 aşamalı su arıtma cihazının üstüne artı bir adet alkali filtre ile toplamda 6 aşamalı bir su arıtma cihazı öneriyoruz. Elbette bu önerimiz standart daireler için geçerlidir. Suyunuzu analiz ettiğimizde eğer şebeke suyunuzda inatçı bir kirlilik unsuru varsa aşama sayısı artabilir.

kaç aşamalı su arıtma

Temelde 5 aşamayı şöyle tarif edebiliriz;

  1. Aşama:  5 mikron sediment filtre
  2. Aşama:  Aktif Karbon Filtre
  3. Aşama: Blok Karbon Filtre
  4. Aşama: Membran Filtre
  5. Aşama: Tatlandırıcı Filtre

Bu aşamaların üzerine bizler altıncı olarak PH değerini yükselten Alkali filtreyi tavsiye ediyoruz. Yine tavsiye olarak yedinci aşamada mineral filtre de eklenirse su sizlere ekstra sağlık sunar.

Günümüzde su arıtma cihazları sizin tercihlerinize göre daha fazla aşama barındırabilir.

KAÇ AŞAMALI SU ARITMA CİHAZI ALMALIYIZ?

Temelde 5 aşamadan oluşan su arıtma cihazları sizin tercihlerinize göre daha çok filtreye sahip olabilir. İlk 3 aşama standarttır. Membran da vazgeçilmez bir parçadır. Aşama artırırken 2 membran da kullanabilirsiniz.

Aşamanın artışı sizin talebinize göredir. Örneğin suda daha çok mineral istiyorsanız mineral filtrenin arttırılmasını isteyebilirsiniz. Daha tatlı bir su için tatlandırıcı filtrenin arttırılmasını isteyebilirsiniz.

TOPTAN SU ARITMA CİHAZLARIMIZI KAÇIRMAYIN

Kaç aşama, kaç filtre, ne türden seçerseniz seçin, su arıtma cihazı alırken fiyatını da düşünmek zorundasınız. Günümüzde ekonominin her geçen gün zorlaştığı bu ortamda su arıtma cihazı alırken fiyat bir numaralı kıstas.

Bunun farkında olan Metropol Su Arıtma Sistemleri, toptan su arıtma cihazı satışlarında sizlere harika fırsatlar getiriyor.

TOPTAN SU ARITMA KAMPANYAMIZDAN FAYDALANMAK İÇİN: 0506-852-15-15 NUMARALI TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın