İstanbul'da su kirliliği bitmiyor: Bekar Deresi kirlilik içinde!

İstanbul’da su kirliliği bitmiyor: Bekar Deresi kirlilik içinde!

Ülkemizin en kalabalık ve en sanayileşmiş şehri olan İstanbul bunun sonuçlarını acı ödüyor. Nüfusu bir çok ülkeden fazla olan İstanbul’da su kaynakları temiz kalamıyor. Geçtiğimiz bahar aylarında yaşanan Müsilaj bu konuda yaşanabilecek en büyük felaketler arasındaydı. Fakat sorunlar bununla bitmiyor. İstanbul Boğazı’na dökülen su kaynaklarından biri olan Bekar Deresi de alarm vermeye başladı. İstanbul’da su kirliliği giderek artıyor.

Çengelköy’den İstanbul Boğazı’na dökülen Bekar Deresi su altı kirliliği yaşıyor. Dereden gelen kokular vatandaşı bıktırmış durumda. Derenin İstanbul Boğazı’na dökülmesi zaten can çekişen boğazı daha da beter hale gelebilir. Bekar Deresi’nde su altı felaket durumda ve acil önlem alınması gerekiyor.

Denizhaber.com’da yer alan habere göre derenin İstanbul Boğazı’na döküldüğü noktalarda da renk değişimi gözlendiği yine gelen bilgiler arasında.

İSTANBUL’DA SU KİRLİLİĞİ GİDEREK ARTIYOR

Zaten kalabalık olan nüfusuna her geçen gün yenilerinin eklendiği İstanbul, gelişen ve büyüyen şehirlerinin faturasını su kaynaklarından ödüyor. Suyun bilinçsiz kullanımına ek olarak atıklar da bu konuda baş sorumlular arasında.

2050 yılında bilim insanları büyük su kıtlığına işaret ediyor. Suyu böylesine kirletmeye devam edersek 2050 yılından çok daha erken bir zamanda bu sorunları konuşmaya başlayabiliriz.

Bir cevap yazın