You are currently viewing İçme suyu sağlıklı mı? | Musluk suyunun zararları nelerdir?

İçme suyu sağlıklı mı? | Musluk suyunun zararları nelerdir?

Günümüzde artık köyden kente yoğun göçün etkisi ile dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de hava, su ve toprak kirliliği üst düzey bir noktaya ulaşmış durumda. Her açıdan sağlığımızı tehdit eden bu etmenler şehirlerin bir numaralı sorunları arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda şehirlerimizde metrekareye düşen yağış miktarının giderek düşmesi ve buna bağlı olarak su kaynaklarında yaşanan sıkıntılar su kirliliği noktasında insanları endişelendiren başlıca etmenler arasında bulunuyor. Musluk suyunun zararlarına gelince; doğrudan sağlığımızı tehdit eden su kirliliği ile birlikte şehirlerde yaşayanlar içme suyu sağlıklı mı? sorusuna yanıt aramaya başladı bile. Musluk suyu adını verdiğimiz içme suyu artık sağlıklı değil. Musluk suyunun zararları giderek artıyor. Bunun başlıca sebeplerine bakacak olursak;

  • Dünya’nın yüzde 75’i su. Fakat bu oranın yüzde 72’sini okyanuslar ve denizler teşkil ediyor. Buralarda bulunan sular sadece tuzlu (zaman zaman sodalı) su kaynaklarından oluşuyor. Tuzlu deniz suyunu arıtma adına çalışmalar var fakat yetersiz. Dünyada içilebilir su oranı sadece yüzde 3 ve bu rakam da giderek düşmekte.
  • Dünya Doğayı Koruma Vakfı’na göre insanların erişebildiği ve dünyanın yüzde 1’ini oluşturan tatlı su oranı da giderek azalıyor. Miktarı azalan sularda kirlenmeler kaçınılmaz oluyor.
  • Şehirlerimizdeki su borularının çoğu eski. Ayrıca kilometrelerce uzanan hatlarda temizliği sağlamak zor bir hal alıyor.
  • Sanayileşme ile birlikte artık sulara nelerin katıldığını bilemiyoruz.

Bütün bu etmenler göz önüne alındığında, içme suyu sağlıklı mı? sorusuna rahatlıkla HAYIR yanıtını verebiliyoruz.

MUSLUK SUYUNUN ZARARLARI NELERDİR?

Bu soruyu bölgelere göre farklı biçimlerde yanıtlayabilecek olsak da, genel olarak musluk suyu zararlı diyebiliyoruz. Bunun başlıca nedenleri;

  • Kimi bölgelerimizde çok eskiyen su borularının Arsenik adını verdiğimiz ve tamamen zararlı maddeyi barındırabilmesi. Bu madde sindirim sistemi ve solunum sistemi üzerinde derin hasarlara yol açabilir.
  • Ayrıca kimi bölgelerde suların cıva oranı yüksek. Cıva maddesi sinir sistemimizin ve böbrek ve beynimizin yapısına derin zararlar verebilmektedir.

Bu nedenle musluk suyu kullanımınızı kesinlikle önermiyoruz.

MUSLUKTAKİ SU ARITILABİLİR

Bütün bu kötücül tablonun yanında, bugün evlerimizde bir çok alanda kullandığımız, yeri geldiğinde içtiğimiz bu suları steril bir hale getirmek mümkün.

Bunun çok basit bir yöntemi mevcut. Su arıtma cihazı kullanarak musluk suyunun zararlarını tamamen yok edebilirsiniz. Böylece yukarıda bahsettiğimiz zararlı maddeleri süzerek, tamamen sağlıklı, hastalık yapmaktan fersah fersah uzak bir şekilde, tatlı ve güzel suya ulaşabilirsiniz.

Su arıtma cihazı, filtreli ve süzgeçli yapısı ile yukarıda bahsettiğimiz sulara bulaşan yabancı maddeleri tamamen yok eder. Ayrıca su arıtma cihazı, sulardaki kötü kokuları ve kötü tatları yok edip, sizlere tamamen içilebilir, tatlı ve güzel kokan suyu armağan eder.

musluk suyunun zararları

WATER METROPOL SU ARITMA CİHAZI İLE TANIŞIN

Siz de musluk suyunun sağlıksız, pis kokulu ve tatsız yapısından endişeliyseniz son derece haklısınız. Bu sağlıksız ortamdaki su ile yemek yapmak, çay demlemek ve hatta meyve-sebze yıkamak bile son derece riskli.

Size bunun çözümü için firmamızın son kalite üretim ve garantili olarak sunduğu su arıtma cihazını tavsiye ediyoruz.

Water Metropol güçlü dış yapısı ile tamamen sızdırmaz, bozulmaz bir şekilde evlerinize konuk oluyor. Ayrıca 2 yıl ürün garantisi ve 10 yıl yedek parça garantisi ile montaj sonrası herhangi bir sorun yaşamadan yıllarca aynı tat ve aynı sterillikte su içmeye devam etmenizi garanti ediyoruz.

Water Metropol toptan su arıtma cihazı ve perakende su arıtma cihazı satışı ile suyu sağlıklı isteyenlere uygun çözümler sunuyor.

Telefon numaralarımız: 0506-852-15-15– Sabit hattımız: 0312-332-43-11

Bir cevap yazın