You are currently viewing Hazır su mu? Su Arıtma Cihazı mı? Hangisini seçmeliyiz?

Hazır su mu? Su Arıtma Cihazı mı? Hangisini seçmeliyiz?

Dünya genelinde yaşanan su kirliliği ve su kaynaklarında yaşanan azalma sağlığımızı tehdit ediyor. Yaşamın kaynağı olan su, yeraltı veya yerüstü kaynakları fark etmeksizin alarm veriyor. Bu nedenle insanlar şimdiden alternatif çözümler aramaya başladı. Şehir şebekesinden musluklarımıza gelen su içilebilir durumda değil. İnsanlar kokusundan veya tadından adeta tiksiniyor. İşbu nedenlerle son yıllarda hazır su kullanımı da artmış durumda.

Hazır su kullanımı yaygınlaştıkça başka sorunlar da ortaya çıkmaya başladı. Hazır su, çevre kirliliğinden dolayı içemediğimiz suyun alternatifi olamıyor. Çünkü plastik şişelerde, farklı ebatlarda satılan ve işlenmiş olduğu iddia edilen bu sular, çevre kirliliğinde süreci başa sarıyor. Yani su kirliliği nedeniyle hazır su almak adeta ‘yağmurdan kaçarken doluya tutulmak’ gibi.

Hazır su zararlı mı? Elbette. Hazır suyun zararları bir çok başlıkta incelenebilir. Fakat bugün iki ana başlıkta hazır suyun zararlarını irdeleyeceğiz.

HAZIR SUYUN DOĞAYA ZARARLARI

Hazır suyun zararlarını irdelerken ilk bakmamız gereken doğaya zararları. Bugün evlerimizde herhangi bir aracı kullanmadan musluk suyu içemiyorsak bunda birinci etmen çevre kirliliği. Atıklar ve çöpler havamızı, topraklarımızı ve suyumuzu kirletiyor.

Hazır sular plastik şişlerde satılıyor. Ayrıca cam şişelerde satılanı bile endüstriyel bir kaç aşamadan geçiyor. Bu şekilde bir paketleme ile hazır suyun steril kalması mümkün değil. Özellikle plastik gibi doğayı kirletmesi ile meşhur bir madde içerisinde su satın almak süreci tamamen başa almak ile aynı. Su kaynaklarımızın azalmasına neden olan bu kirliliği yapan maddeyi tekrar tekrar kullanmak zaten doğayı daha fazla kirletmek anlamına geliyor.

Ayrıca hazır su firmalarının sicili pek temiz değil. Daha önce ‘kaynak suyu’ adı altında satılan bu ürünler incelenince anlaşıldı ki bir çoğu şebeke suyunu işleyerek kullanıyor.

HAZIR SUYUN İNSANA ZARARLARI

İnsan ilk olarak kendi sağlığını düşünür. Bu son derece doğal bir durum. Bu nedenle hazır suyu insan sağlığı açısından da tavsiye etmiyoruz.

Güneş ışığına ve ısıya maruz kalan hazır su, konulduğu plastik kaptan gelen Bisfenol A maddesi salgılamaya başlıyor. Bu madde insan sağlığına tamamen zararlı. Akciğer, karaciğer, mide sağlığına zararlarının yanı sıra cinsel sağlığa da doğrudan zararlı olduğu biliniyor. İlerleyen dönemlerde kanserojen taşıdığı da bilim çevreleri tarafından kabul görmüş durumda.

Ayrıca hazır suyun PH değeri yeterli değil. PH değeri yeterli olan suların ise fiyatlar ekstra maliyet getiriyor. Doğanın en ucuz elementi olması gereken suya bu kadar para vermek de son derece tasarruf düşmanı bir hareket.

SU ARITMA CİHAZI TEK ÇÖZÜM

Sudan şikayetçiyiz, hazır sudan daha da şikayetçi. Peki ne yapacağız?

Su arıtma cihazı sizlere tam bu noktada çözüm sunuyor. Su arıtma cihazı, sudaki kirliliğe karşı üretilen özel yapısı ve içeriği ile tam olarak sizi hazır suyun zararlarından ve musluk suyundaki kirlilikten kurtarmaya yönelik özel üretilmiştir.

HAZIR SU MU? SU ARITMA CİHAZI MI?

Su arıtma cihazının hazır suya karşı avantajlarına baktığımızda;

  • Hazır su üretimini görmezsiniz. Oysa su arıtma cihazı suyu sizin gözünüzün önünde arındırır.
  • Hazır su sıkça alındığı için pahalıdır. Su arıtma cihazı sadece ilk seferde para verdiğiniz, ardından yıllarca kullandığınız ve size sadece filtre değiştirdiğiniz sürece ek masraf çıkarmayan bir üründür.
  • Hazır su plastik şişelere konduğu için hem çevreye, hem doğaya zararlıdır. Su arıtma cihazı organik üretimdir ve çevreye zarar vermez.
  • Hazır su zahmetlidir. Sıkça damacana siparişi veya şişe su siparişi vermek, vermeyi unuttuğunuz veya vaktiniz olmadığı zamanlar musluk suyuna mahkum olmak insanı yorar. Su Arıtma Cihazı günün her saati musluğunuzdan temiz su akıtır.
  • Hazır sular sadece içme veya kullanma amacıyla hazırlanır. Su arıtma cihazı bir çok farklı türe ayrılır. Örneğin arıtma duş başlığı, arıtma su sebili. Haliyle su arıtma cihazı ile sadece içeceğiniz değil, duş alacağınız veya soğuk-sıcak içmek istediğiniz suyu da arıtmış olursunuz.

Bu kıyaslara baktığımızda su arıtma cihazının hazır sudan fersah fersah daha avantajlı olduğunu rahatça görebiliyoruz. Evlerimize plastik gibi petrol yan ürününe konan bir suyu almak yerine, sadece kolay bir montaj işlemi ile kurulan su arıtma cihazı almak çok daha avantajlı. Ama elbette doğru markayı seçmek kaydıyla.

EN DOĞRU MARKA: WATER METROPOL

Water Metropol su arıtma sistemleri sizleri hazır suyun zararlarından kurtarmaya geliyor. Piyasanın en eski ve en güvenilir markalarından biri olan Water Metropol, Türkiye’nin 81 ilinde, her köşesinde en uygun çözümleri sizlere sunmaya hazır durumda. Sizler için hazırladığımız tamamen organik, yüzde yüz yerli üretime sahip, kolay kurulan ve yıllarca kullanım garantili ürünlerimizi alarak sizler de evlere damacana almak, hazır su taşımak gibi zahmetlerden kurtulabilir, sağlığa ucuza kavuşabilirsiniz.

WATER METROPOL SU ARITMA SİSTEMLERİ
0312-332-43-11 veya 0506-852-15-15
ATB İş Merkezi C Blok D:47 Yenimahalle-Ankara

Bir cevap yazın