Damacana sular tehlike saçıyor! İşte bilmeniz gerekenler

Damacana sular tehlike saçıyor! İşte bilmeniz gerekenler

Musluk suyu kirlendikçe insanlar alternatif çözümler arıyorlar. Suyun tadından ve kokusundan şikayet edenler ve su kirliliği ile ilgili gerçeklerin farkında olanlar su arıtma cihazı veya damacana satın alımı yollarından birini seçiyor. Fakat damacana kullanımına ait riskler de her geçen gün daha çok ortaya çıkıyor. Bir çok haber ajansının da vurguladığı üzere vatandaşlar damacana sulardaki yosun kokusunu fark etmeye başladı.

Çağımızda online sipariş yöntemi sıkça uygulanıyor. İnsanlar damacana suyu internetten de söylemeye başladı. Fakat online sipariş veren bir çok vatandaşımız suda yosunlaşma başladığını görmeye başladı. Bu durum damacana suların nasıl tehlike saçtığına dair bir kanıt niteliği oluşturuyor.

Konuyla ilgili Türkiye gazetesinden Kaan Zenginli geçtiğimiz günlerde önemli bir yazı yayınladı. Bir Kurye ile konuşan Zenginli, özellikle yaz aylarından itibaren damacana suların tehlike saçmaya başladığını belirtti.

MUHAFAZA ŞARTLARINDA SORUN VAR

Bir çok damacananın depolarda saklandığını belirten Zenginli, bir çok firmanın dağıtım noktasında ‘franchise’ usulü ile çalıştığını ve bu konuda denetim olmadığını belirtti.

Bu depolarda yosunlaşma ve küf yaşandığına dikkat çeken kurye, bu konunun firmalar ile alakası olmadığını belirtse de, vatandaşlar bu denetimsizlikten ötürü Damacana firmalarına bir hayli kızgın durumda. Kaan Sezginli’ye konuşan Kurye;

“Birçok müşteri, yosunlu damacanayı görünce değişim talebinde bulunuyor. Biz de yoruluyoruz. Her semtte birçok markanın deposu var. Artık insanlar market alışverişlerini de kapıya istiyor. Talep çok olunca da depolara ürün yığılıyor. Damacana sular da çok yer kapladığı için depolarda açıkta duruyor. Güneş görüyor ve yosunlaşma yaşanıyor” ifadelerini kullanıyor.

GÜNEŞ GÖRMESİ BÜYÜK PROBLEM

Kuryenin de ifade ettiği gibi damacana güneş görünüyor. Güneş gören damacana içerisinde bakteri ve virüs oluşumunun kolayca yaşandığını bizler de daha önceki haberlerimizde ifade ettik;

                                    İLGİLİ HABERİMİZ

DAMACANA YERİNE SU ARITMA CİHAZI

Musluk suyu içmek istemediğinizi de biliyoruz. Peki damacana da tehlikeli ise ne yapacağız?

Elbette burada elimizdeki bir numaralı çözüm su arıtma cihazı. Bir çok insanın artık yavaş yavaş su arıtma cihazı almaya başladığını görüyoruz. Su arıtma cihazı sizler için suyun içindeki kimyasal ve zararlı maddeleri gözünüzün önünde süzer. Su arıtma cihazının haznesi de gözünüzün önündedir. Filtresine bakarak nasıl kirli, tortulu su çıktığını da görebilirsiniz.

Bu deneyimi gözünüzün önünde yaşamak için; 0506-852-15-15 numaralı telefonumuzdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın