0542 321 50 39 - 0544 321 50 39 - 0545 321 50 39
info@watermetropol.com.tr

Damacana su fiyatları 2022 yılının zirvesinde: Arıtma al ucuza gelsin

Damacana su fiyatları 2022

Su en kritik ve hayati konuların başında geliyor. Su olmadan hayat düşünülemez. Bir çok vatandaşımız artık musluktan akan suyun tadının da, kalitesinin de iyi olmadığının farkında. Bu konuda damacana alternatifini kullananlar ise ekonomik kriz gerçeği ile yüzleşiyor. Her ürüne gelen zam damacana su fiyatları 2022 için de geçerli olmaya başladı. Damacana su kaç lira? sorusuna son verilen yanıtlar cep yakıyor. Çözüm ise su arıtma cihazı.

Damacana su fiyatları 2022 yılında zirveyi görmüş durumda. Son 4 ayda bu ürünlerin fiyatı yüzde 150 artmış durumda. Damacana su fiyatları Ankara ve İstanbul için dayanılmaz noktaya geldi. Bir damacana artık 30 TL’den aşağı değil. Haftada 2 alım yapan bir ev sadece 60 TL suya ödemek zorunda. Ve bu su yapısı gereği sadece içmekte, yemek yapmakta veya çay-kahve için kullanılıyor. Kullanım suyu bu hesaba dahil olunca bir hane neredeyse 400 lira gibi bir su masrafı ile karşılaşıyor.

Damacana su fiyatları 2022

DAMACANA SU FİYATLARI EL PAHASI

Damacana su fiyatlarına artık dokunulmuyor. Özellikle kalabalık ailelerde haftalık masraf 90 TL’ye, aylık masraf neredeyse 300 TL’ye varmış durumda. Bu maliyetler böylesi bir kriz ortamında ödenebilir olmaktan çıktı. Dolayısı ile insanlar artık damacana suyun getireceği maliyet ile uğraşmak istemiyor.

Bu maliyetlerin bir numaralı nedeni akaryakıt fiyatları. Artık evlere damacana getirmek büyük maliyet yükü getiriyor. Bu konuda açıklama yapan bir damacana firması sahibi;

Şu anda damacana suyu 20-25 lira bandında satılıyoruz. Bazı firmalar 30 liraya satıyor. Fiyat artışlarından dolayı satışlarımız yüzde 40 oranında düştü. Suyu tedarik ettiğimiz firmalar da artan enerji maliyetlerinden dolayı su fiyatlarını artırdı. Mecburen bu fiyatlara damacana su satıyoruz ancak satışlarımız zamlardan dolayı azaldı. Dört ay önce aylık 3 bin 500 damacana su satarken şu anda 2 bin satıyorum. Pandemi döneminde satışlarımız çok iyiydi” ifadelerini kullanıyor.

SU ARITMA CİHAZI ALMANIN TAM ZAMANI

Aylık minimum 200, kullanıma göre 300 TL’yi bulabilen damacana masrafı yıllık bazda 3000 TL’yi aşıyor. Ve diğer taraftan fiyatlar yerinde durmuyor.

Evlerde musluktan akan suyun içilebilir bir tarafı yok. İnsanlar artık yeni çözüm arıyorlar.

Bu çözüm ise yıllardır sağlıklı suyun garantisi olan Metropol Su Arıtma Cihazları. Türkiye’nin sektöründe lider kuruluşu olan Metropol, en kaliteli su arıtma cihazlarını en ucuz fiyatlarla evlerinize ulaştırıyor.

Sadece bir kez alacağınız bu cihazlar yılda bir çıkarttığı filtre değişimi masrafı dışında size ek masraf çıkarmıyor.  Ayrıca yapısı sayesinde su tasarrufu sağlıyor. Böylece faturanızdan ettiğiniz tasarruf ile bir yıl içerisinde maliyetini zaten kurtarıyorsunuz.

Siz de suyu sağlıklı içmek, suya ekstra tonlarca para ödememek ve su arıtma alanında kaliteyi görmek istiyorsanız;

0506-852-15-15

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonŞimdi Ara