You are currently viewing Böbrek Sağlığımız İçin Arıtılmış Su İçmeli Miyiz?

Böbrek Sağlığımız İçin Arıtılmış Su İçmeli Miyiz?

İnsanların temel yaşam kaynaklarından biri olan suyun kalitesi bizlerin sağlığı ile doğru orantılıdır. Pandemi süreci ile birlikte Covid-19 hastalığına yakalanma riskinin sıvı alımı düşük olan insanlarda daha fazla olduğunu görmekteyiz. Bu süreç ile birlikte NSF sertifikalı bir çok su arıtma cihazının sektörde yer aldığını görmekteyiz. Peki bu su arıtma cihazları böbreklerimiz için ne kadar sağlıklı? En iyi su arıtma cihazı hangi? Gelin bu makalemizde bunu inceleyelim.

SU ARITMA CİHAZI NEDİR?

Su arıtma cihazı teknolojinin gelişimi ile birlikte gün geçtikçe gündemde olan, pandemi süreci sonrası herkesin talep ettiği bir arındırma cihazıdır. Gerek konum, gerekse altyapısal sorunlar ile birlikte musluklarımızdan akan sular gün geçtikçe kirlenmektedir. Uzmanlar musluk suyunun yemeklerde ve normal içimlerde kullanılmasını uygun bulmadığını birçok makalesinde gündeme taşımıştır. Su arıtma cihazı içerisinde bulunan filtre sistemi sayesinde musluğunuzdan gelen tüketimi zor olan suyun mineral değerini yükselterek, sağlıklı bir tüketim seviyesine getirir. Böylece tüketilen suyun tüm vücut sistemine artısını gözlemleyebiliriz.

 

VUCÜDUMUZUN ARITMA SİSTEMİ BÖBREĞİMİZ

Bu benzetmeden yola çıkarak aslında böbreklerimizi vücudumuzun arıtma sistemi olarak düşünebiliriz. Vücudumuza yararlı olan vitamin ve mineralleri ayrıştırarak kan dolaşımı ile vücudumuza yayan, geriye kalan maddeleri ise idrar yoluyla dışarı atmamızı sağlayan organımız böbreklerimizdir. Su arıtma cihazları sayesinde böbreğimizin arıtma işlemini en aza indirerek alınan sıvının içerdiği sağlıklı vitamin ve minerallerin yüksek seviyeye çıkmasını sağlarız. Günlük olarak bu işlemi tekrar eden böbreklerimizin sağlığını daha iyi yapabilmek için sıvı tüketiminizin de yüksek olması gerekmektedir. Sıvı alımlarımız günlük almamız gereken miktardan daha az olursa, böbreklerimizin dokuları zarar görmeye başlar. Buda taş, kum gibi istenmeyen hastalıklara yol açabilir.

“VUCÜDUMUZUN ARITMA SİSTEMİ BÖBREĞİMİZİNİN İHTİYACI OLAN HERŞEY METROPOL AİLESİNDE”

 

TOPTAN SU ARITMA CİHAZI WATERMETROPOL SU ARITMADAN ALINIR

Sizde sağlığınızı düşünerek uygun fiyatlı toptan su arıtma cihazlarımızdan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0506-852-15-15 NUMARALI TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın