Avrupa Çevre Ajansı: Sudaki kirlilik artıyor ama çözümler mevcut

Avrupa Çevre Ajansı: Sudaki kirlilik artıyor!

Avrupa’nın en önemli kuruluşlarından biri olan Avrupa Çevre Ajansı (EEA) geçtiğimiz günlerde tüm Avrupa ülkelerini ilgilendiren çok önemli bir rapor yayınladı. Su kirliliğine dair önemli bir rapor hazırlayan EEA, Avrupa’daki yüzey ve yeraltı suları ile ilgili raporunda, kirlenmenin ana nedenleri ve sonuçları hakkında ayrıntılı açıklamalar yaptı. Şehirlerdeki su arıtma ve koruma mevzuatının yetersiz olduğunu ve geliştirilmesi gerektiğini belirten Avrupa Çevre Ajansı, aynı zamanda su kaynaklarında artık yapısal değişim meydana geldiğini ve bu nedenle büyük sorunlar oluştuğunu aktardı.

Avrupa Çevre Ajansı raporuna göre Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa kıtasında yüzey sularının yüzde 22’si, yer altı sularının yüzde 28’i kirlilik barındırıyor. Bu coğrafyada yaşayanların sayısına bakıldığında bu hayli yüksek bir oran. Avrupa Çevre Ajansı özellikle cıva maddesinin hava ve su kirliliğinde bir hayli etkili olduğunu savunuyor.

İLGİLİ HABER: İÇME SUYU SAĞLIKLI MI?

Avrupa Çevre Ajansı’nın raporuna göre, kirliliğin başlıca nedenleri;

  • Bilinçsiz ve dikkatsiz tarımsal faaliyetler
  • Sanayi atıkları
  • Kentsel atıklar
  • Kanalizasyon sistemi hataları

AVRUPA ÇEVRE AJANSI’NIN HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

BU SUYU KULLANMAK İSTEDİĞİNE EMİN MİSİNİZ?

Bu alanda otorite olan kurumların raporları ortada. Avrupa Çevre Ajansı bugün sularımıza nelerin bulaştığını veya bulaşmış olabileceğini açıkça gösteriyor.

Hal böyleyken siz çeşmelerinize gelen suyun içme, yıkama, yıkanma veya kullanma açısından uygun olduğunu düşünüyor musunuz? O halde fena halde yanılıyorsunuz. Klor, arsenik ve bir çok farklı kimyasal madde bu suyun içerisinde ve sizleri sağlıksız bırakmak için hazır bekliyor.

ÇÖZÜM VAR: WATER METROPOL SU ARITMA CİHAZI

Bütün bu tablo sizi endişelendiriyorsa korkmayın. Bu işin yüzde yüzlük bir çözümü mevcut. Water Metropol Su Arıtma Sistemleri, gördüğünüz üzere su ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor ve çalışanlarını bu konuda eğiterek, sizlere en değerli çözümleri sunuyor.

Siz de bu tablodan endişeliyseniz, endişenizi tamamen yok edecek çözümler için Water Metropol Su Arıtma Sistemleri ile tanışın. Çeyrek asır boyunca edindiği deneyim ile sizlerin karşısına çıkan Water Metropol, su arıtma deyince akıllara gelen bir numaralı firma olmayı da başarmış durumda.

Water Metropol’e şimdi ulaşmak için 0506-852-15-15 numaralı telefonumuzu arayın veya sabit hattınızdan 0312-332-43-11 numaralı telefonumuzdan ekibimizle iletişime geçin.

Bir cevap yazın