Atatürk Üniversitesi: Çevre sorunu su ürünlerini de etkiliyor

Atatürk Üniversitesi: Çevre sorunu su ürünlerini de etkiliyor

Doğanın dört bir yanında yaşanan kirlilik her geçen gün doğal kaynaklarımızı tüketiyor. Özellikle su ve su ürünleri ile ilgili endişeler artıyor. Yaşamımızın kaynağı olan su kirleniyor. Temiz ve güzel suya ulaşmak giderek imkansız hale geliyor. Bunun bir ispatı da Erzurum’da bulunan Atatürk Üniversitesi bünyesinden geldi. Atatürk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Muhammed Atamanalp, bu yıl yaşanan kuraklık nedeniyle su kaynaklarının azaldığını ve dolayısı ile su ürünlerinin de zarar gördüğünü aktardı.

Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammed Atamanalp, ülke genelinde su rezervlerinin giderek azaldığına dikkat çekerken, bunun hem kuraklık, hem de su kaynaklarının bilinçsiz kullanımı nedeniyle olduğunu ve haliyle su ürünlerinin olumsuz etkilendiğini söyledi.

DİKKATLİ OLMAK GEREKİR

Kuraklık ve bilinçsizlik nedeniyle çevrenin büyük zarar gördüğünü aktaran Atamanalp;

“Bu özellikleri ile akarsular bünyelerine farklı sebeplerle aldıkları kirleticileri tolere edebilmektedir. Fakat bu yıl su kapasitelerindeki azalma suların bu göçlerini önemli ölçüde azaltmıştır. Dolayısı ile bundan sonra çevreye karşı duyarlılığımızı daha arttırıp, daha dikkatli davranmamız gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

SU TEMİZ KALAMIYOR: ŞİMDİ SU ARITMA CİHAZI TAKTIRMANIN TAM ZAMANI

Ülkemizin bir çok uzman profesörü ve bilim insanı suda yaşanan kirliliğe bu şekilde dikkat çekiyor. Her geçen gün çevre kirliliği ve neden olduğu su kirliliği alarm seviyesine doğru ilerliyor.

Siz de bu tablo içerisinde musluktan akan suyun temizliğinden emin değil misiniz? Çok haklısınız. Şebeke suları her ne kadar şehirler için arıtılmaya çalışılsa da bu yeterli olmuyor. Bu nedenle suyun kokusundan ve tadından şüphelenenler hem Türkiye’de, hem de dünyada su arıtma cihazı ile tanışmaya başladı.

Su arıtma cihazının faydaları ve Water Metropol’ün sizlere ne gibi kampanyalar sunduğunu öğrenmek için;

0312-332-43-11 veya 0506-852-15-15 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın