Arıtılmış su

Arıtılmış su sağlıklı mı? Saf su mu demektir?

Son yıllarda hayatımıza yepyeni bir kavram girdi. İsmi ‘arıtılmış su’. Bu tabiri zaman zaman medyada, zaman zaman çevremizde sıkça duyar olduk. Özellikle evlerine bir su arıtma cihazı bağlatmış olan vatandaşlarımız çevrelerine sıkça arıtılmış su tabirini aktarıyor. Haliyle vatandaşların kafasının içinde arıtılmış su nedir? sorusu yer alıyor. Konu hakkında biraz bilgi sahibi olanlar da endişeye sahip. Arıtılmış su sağlıklı mı? sorusu bunların başında geliyor. Arıtılmış su sıkça saf su ile karıştırılıyor. Fakat gerçek bundan biraz farklı.

ARITILMIŞ SU NEDİR?

Günümüzde şehirlerdeki kirliliğin artması ile insanoğlunun çağlar boyunca güvenli içtiği tatlı su kaynakları büyük bozunuma uğradı. Bu nedenle ortaya suyu arıtma ihtiyacı çıktı. Bilim insanlarının yıllar boyu süren çalışmaları sonrası suyu filtrelerden geçirerek arıtan cihazlar ortaya çıktı. Bu cihazların ürünü ise tamamen sağlıklı, insan sağlığını koruyan arıtılmış su oldu.

İşte bu cihazlardan çıkan, filtrelerle süzülmüş, tortusu, kireci, inorganik maddeleri alınmış suya ‘arıtılmış su’ ismi verilmektedir.

ARITILMIŞ SU SAĞLIKLI MI?

Arıtılmış Su sağlıklı sudur. Bunun nedeni suda bulunan ve hastalık yapıcı etkisi ispatlanmış olan pek çok inorganik maddenin arıtılmış su üreten su arıtma cihazı içerisinde süzülmesidir. Cihazlar sizin için hastalık yapıcı tortuları alırken, sağlığınıza yararlı mineralleri bırakır. Ayrıca bazı cihazlarda mineral filtre sayesinde ekstra sağlık da sunuluyor.

Bu nedenle gönül rahatlığıyla diyebiliriz ki Arıtılmış su sağlıklıdır ve güvenle içilebilir.

Arıtılmış su

ARITILMIŞ SU SAF SU MUDUR?

Günümüzde endüstriyel amaçlarla kullanılan su arıtma cihazları saf su verebilmektedir. Cihazların temizlenmesinde veya üretimde kullanılan saf su arıtma cihazları arıtılmış su ile karıştırılır. Fakat arıtılmış su saf su değildir.

Saf su içeriğindeki tüm yararlı-zararlı içeriklerin alındığı, sadece endüstriyel amaçlarla kullanılan sudur. İçme suyu olarak kullanılamaz.

Arıtılmış su ise su arıtma cihazlarının ev tipi olanlarından elde edilen ve sizler için sadece zararlı içeriklerin süzüldüğü sudur.

Eğer siz de evlerinizde arıtılmış su keyfini yaşamak istiyorsanız;

  • Organik
  • Belgeli
  • Garantili
  • Tamamen sağlıklı

toptan su arıtma ve perakende su arıtma cihazı türlerimizden sipariş verebilirsiniz.

Toptan veya perakende sipariş ile kampanyamızdan yararlanmak için; 0506-852-15-15 numaralı telefonumuzu arayınız.

Bir cevap yazın